Kabaret pod Wyrwigroszem w Świdnicy

  0

  Zapewne wszyscy miłośnicy kabaretu pamiętają ich przeróbkę hitu Jožin z bažin zespołu Banjo Band z Czech. Wtedy Kabaret pod Wyrwigroszem śpiewał o premierze Donaldzie, który marzy. Czym teraz zaskoczą publiczność?  O tym będziemy mogli przekonać się już 24 stycznia o godzinie 19:00. Kabaret wystąpi w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

  Kabaret pod Wyrwigroszem – polski kabaret założony w październiku 1990 z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Początkowo grupa nosiła nazwę Somgorsi (obecną nazwę kabaret przyjął po reaktywacji w 1994). Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując „Między Bugiem a prawdą” – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów.

  W jednym z pierwszych autorskich programów znalazły się skecze o sex-shopach, Teleekspressie, Stanisławie Tymińskim oraz naukach przedmałżeńskich.

  Kabaret wystąpił kilkanaście razy gościnnie na scenie Teatru STU. 1997 okazał się rokiem przełomowym, ze względu na udział w benefisie Iwony Bielskiej, emitowanym na antenie TVP 2 i TV Polonia.

  Poprzedni artykułSamorządowcy w krótkich spodenkach [FOTO]
  Następny artykułKULT i Bayer Full na Dniach Świdnicy!