Dobre wiadomości dla pacjentów

  0

  Niemal wszystkie poradnie specjalistyczne działające w Miejskim Ośrodku Zdrowia w Świebodzicach mają podpisany kontrakt na 2011 rok. Przychodnia od 1 stycznia rejestruje i przyjmuje swoich pacjentów bez żadnych kłopotów. – W zakresie poradni specjalistycznych czekamy jeszcze na kontrakt dla poradni ginekologiczno-położniczej, przy czym oczywiście panie w ciąży oraz pilne przypadki są załatwiane w naszej poradni. Lada dzień nastąpi rozstrzygnięcie ze strony NFZ – zapewnia Adrian Szewczyk, dyrektor przychodni. – Pozostałe poradnie specjalistyczne tj. poradnia chirurgiczna, ortopedyczna, laryngologiczna, kardiologiczna, diabetologiczna, urologiczna, logopedyczna, okulistyczna, pulmunologiczna, neurologiczna, dermatologiczna oraz zdrowia psychicznego – od nowego roku funkcjonują normalnie, a kontrakty na poszczególne poradnie w naszej przychodni podpisane są – mimo trudnego okresu – na poziomie ok. 15% wyższym, niż w roku ubiegłym.

  Największa przychodnia w mieście przygotowuje się do sporego wyzwania. Będzie to informatyzacja placówki, a dzięki niej m. in. zostanie usprawniony system rejestracji pacjentów. – Jest to proces trudny i skomplikowany. W związku z tym bardzo prosimy pacjentów o wyrozumiałość w pierwszym okresie. Później – jesteśmy pewni, że pacjenci odczują usprawnienie procesu rejestracji – zapewnia Adrian Szewczyk.

  Przypominamy także, że rejestracja telefoniczna w ośrodku jest możliwa, jednak ze względu na bardzo dużą liczbę pacjentów, stawiających się rano osobiście – prosimy o korzystanie z tego rodzaju rejestracji dopiero po godzinie 8:00.

  Numery do rejestracji to: 74 664 59 51 i 52.

  Jest bezpłatna rehabilitacja

  Od 1 stycznia 2011 roku świebodziczanie mogą wreszcie korzystać ze świadczeń rehabilitacyjnych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. To bardzo ważna informacja, bo dotychczas tego typu zabiegi były w mieście świadczone wyłącznie komercyjnie. A zapotrzebowanie na nie jest ogromne. Kontrakt na rehabilitację udało się zdobyć niepublicznej placówce. To Centrum Rehabilitacji „Promyk”, która ma swoją siedzibę w dawnym biurowcu Termetu przy ul. Wałbrzyskiej. Ośrodek już od 1 stycznia rejestruje pacjentów na zabiegi m. in. kinezytepapii, fizjoterapii, masaże, w systemie zabiegów ambulatoryjnych.

  Otrzymany kontrakt nie jest duży, jednak jak zapewnia kierownictwo placówki, pacjenci, którzy zgłoszą się ze skierowaniem, na pewno nie zostaną odesłani z kwitkiem, choć trzeba się liczyć z pewnym oczekiwaniem na wizytę.

  Poprzedni artykułZnów okradli staruszkę
  Następny artykułDebiutant budzi Świdnicę