Walczą ze śniegiem na ulicach Świdnicy

  6

  Mimo intensywnych opadów śniegu, w nocy z wtorku na środę (14-15 grudnia) spadło ok. 20 cm śniegu, udało się utrzymać przejezdność wszystkich głównych dróg w Świdnicy. – informuje Stefan Augustyn, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Drogowcy sukcesywnie będą odśnieżać również jezdnie nie objęte zimowym utrzymaniem, tam gdzie są najtrudniejsze warunki m. in. na os. Zarzecze, Kolonia, w rejonie ul. Stanisława Staszica, Józefa Lompy, Sadowej, Łąkowej.

  Sprzęt jest wykorzystywany przez całą dobę, zmieniają się jedynie ekipy, które pracują mimo niesprzyjających warunków. Od wczesnych godzin porannych prowadzona jest również akcja odśnieżania chodników, a także przejść dla pieszych.

  Miejskie służby drogowe przygotowują się do nocnych mrozów – temperatura może spaść nawet do -20 stopni – dlatego rozsypują mieszankę, która ma uszorstnić jezdnie. Jeśli pozwoli temperatura, kontynuowana będzie akcja wywożenia śniegu ze ścisłego centrum Świdnicy.

  W mieście nie pracują koparki, które przez ostatnie tygodnie zgarniały śniegi i usypywały go w pryzmy. Ze względu na ogromne problemy na trasach krajowych, wojewódzkich i powiatowych, zewnętrzni usługodawcy walczą o przejezdność dróg w tamtych rejonach.

  Poprzedni artykułRusza Świdnicka Kolęda
  Następny artykułŚKPR gra ostatni mecz, konkursy z nagrodami