W gminie Świdnica też grają

  0

  Po świdnickiej i żarowskiej ruszyła liga halowej piłki nożnej w Witoszowie Dolnym.

  W meczu inauguracyjnym, zeszłoroczny triumfator LKS Bystrzyca Górna po wyrównanej, zaciętej i momentami ostrej grze, zwyciężył LKS PUO Wiśniowa 7:4 (4:3). Kluczowym momentem meczu była sytuacja z początku drugiej połowy, kiedy to za niesportowe zachowanie na ławkę kar odesłany został napastnik Wiśniowej. Bystrzyca Górna wykorzystała grę w przewadze i za sprawą świetnie spisującego się Andrzeja Konefrała strzeliła kolejne bramki. Na wyróżnienie zasługuje postawa całej drużyny PUO, która na co dzień gra w niższej klasie rozgrywek – B-klasie i nie dysponuje tak szeroką i wyrównaną kadrą jak liderująca w A-klasie Bystrzyca Górna.

  Również drugie spotkanie pomiędzy LKS Gryf Burkatów i LKS Cukrownik Pszenno było konfrontacją zespołów z różnego szczebla rozgrywek. Cukrownik zajmujący 4 miejsce w rozgrywkach A-klasy nie dał złudzeń i gładko pokonał Burkatów 14:0 (7:0). Zespół z Pszenna, oprócz wyśmienitej, płynnej i finezyjnej gry pokazał się z bardzo niesportowej strony, kiedy to w walce o piłkę zawodnik z Pszenna z premedytacją uderzył łokciem w twarz zawodnika z Burkatowa.

  Trzeci mecz I kolejki pomiędzy LZS Błękitni Słotwina i Rawą Boleścin nie doszedł do skutku. Drużyna ze Słotwiny nie stawiła się na mecz w związku z czym oddała mecz walkowerem dla Boleścina. W derbach Witoszowa, LKS Orzeł Witoszów dzięki kapitalnym interwencjom bramkarza Tomasza Gładysza zainkasował 1 punkt i zremisował z LZS Witoszów Górny 3:3 (2:2).

  O tym, jak diametralnie różnić może się gra na hali od gry na pełnowymiarowym boisku piłkarskim ,idealnie przekonuje sytuacja z dnia 07.11.2010 r. i z mijającej soboty. W listopadzie, w ostatniej kolejce rozgrywek B-klasy zespół z Komorowa po jednostronnym pojedynku pokonał na wyjeździe Mokrzeszów aż 6:2. Wynik w lidze halowej był jednak zupełnie inny LKS Zieloni Mokrzeszów – Błękitnymi Komorów 7:5 (3:1) W meczu mogliśmy obejrzeć aż trzy hat-tricki trzech różnych zawodników: Mateusza Fuks i Józefa Łukojcz dla Zielonych oraz Michała Postucha dla Błękitnych.

  Zaskakujący iście hitchcockowski przebieg miało także przedostatnie spotkanie, w którym do przerwy Darbor Miłochów przegrywał z LZS Lubachów 0:3 by po ostatnim gwizdku sędziego cieszyć się z wygranej 5:4. Świetny mecz rozegrał strzelec 3 bramek dla drużyny Darbor Miłochów – Matusz Salamon.

  Na zakończenie KS Gryf Kraszowice przegrał z faworyzowanym LKS Makowice 3:9. Cztery bramki w tym meczu strzelił napastnik Makowic Jakub Żuberek.

  Najlepszy bramkarz, zawodnik z pola oraz drużyna I kolejki:
  Bramkarz: Tomasz Gładysz (LKS Orzeł Witoszów), zawodnik: Mateusz Salamon (Darbor Miłochów), drużyna: Darbor Mirochów.

  Organizatorem rozgrywek jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Świdnicy.

  Michał Krzysztofik

  Poprzedni artykułII kolejka Mediator Cup
  Następny artykułKolejna ofiara mrozów