II kolejka Mediator Cup

0

W meczu o „sześć punktów” Drink Team Świdnica przegrał z PCO Oldboys 2:4 (0:3). Brązowy medalista ostatniej edycji rozgrywek doznał drugiej z rzędu porażki i z dorobkiem 0 punktów znajduje się obecnie w strefie spadkowej. Co ciekawe, zeszły sezon drużyna ze Świdnicy również rozpoczęła od dwóch porażek, przebudzając się dopiero w trzecim spotkaniu przeciwko Wektorowi Świdnica (4:0). W meczu numer dwa hat-trickiem popisał się Łukasz Jernutowski i bezkonkurencyjna drużyna KKZ Zaskoczeni Żarów gładko wygrała z AH1N1 7:0 (2:0). W trzecim spotkaniu beniaminek Cannabis przy wyśmienitej grze strzelca 6 bramek Michała Czernickiego zesłał zespół z Łażan na ostatnie miejsce w tabeli, a sam „wskoczył” na drugą pozycję. Zryw Łażany – Cannabis 4:7 (2:3) w meczu kolejki, po bardzo zaciętej, wyrównanej i trzymającej w napięciu, aż do ostatniej minuty grze, AKS Żarów przegrał z Wektorem Świdnica 1:2 (0:0). O losach meczu przesądziła bardzo dobra postawa dwóch nowych zawodników Wektora – Adama Łagiewskiego i Kamila Kmiecika. Tym samym AKS, aby liczyć się w walce o „złoto” nie będzie już mógł pozwolić sobie na stratę kolejnych punktów, a już za tydzień czeka ich bardzo trudne spotkanie z Cannabis.

II liga

W drugiej lidze iście Hitchcockowski scenariusz miało pierwsze spotkanie pomiędzy Nefryt Junajtet – Nocny Team. Skazywany na porażkę Nocny Team w ciągu pierwszych 7 minut meczu strzelił 3 bramki, zagubiony i zdezorientowany Nefryt odpowiedział dopiero w 11 i 17 minucie trafnymi strzałami Rafała Lubera. Kiedy mecz zbliżał się ku końcowi, Nefryt najpierw w 26 min. wyrównał, a następnie w 28 min. wyszedł na prowadzenie i w 30 min. „dobił” ostatecznie rywala. Nefryt Junajtet – Nocny Team 5:3 (1:3). W kolejnym spotkaniu bardzo wysokie zwycięstwo odnotował zespół Galacticos zwyciężając FC Method Men – Galacticos Osiek 10:0 (4:0) i tym samym zostaje liderem rozgrywek z rewelacyjnym dorobkiem 26 strzelonych i tylko jedną straconą bramką! Delta Jaroszów w meczu na szczycie zwyciężyła po zaciętych zawodach Wierzbiankę Wierzbna 3:2 (0:1). W ostatnim spotkaniu II ligi Mam Talent nie dał szans PKS Złoty Kłos i wygrał aż 11:1. Cztery bramki strzelił lider drużyny Sławomir Marmajeski, po dwie kolejne dołożyli Gąsior i Chrapek i po jednym trafieniu R.Kaśków, Zdunik i Cordoba.

Najlepsi bramkarze, zawodnicy oraz drużyny 2 kolejki:
    I Liga: bramkarz: Adrian Jóda (PCO Oldboys), zawodnik: Michał Czernicki (Cannabis), drużyna: Wektor Świdnica

II Liga: bramkarz: Piotr Głód (Delta Jaroszów), zawodnik: Sławomir Marmajewski (Mam Talent), drużyna: Nefryt Junajtet