ŚKPR na półmetku wiceliderem [FOTO]

3

W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek II ligi szczypiorniści ŚKPR-u Świdnica pokonali we własnej hali Pogoń Oleśnica 31:29 i na półmetku rozgrywek plasują się na drugim miejscu. Prowadzi zespół Arotu Astromal Leszno (24 punkty). ŚKPR traci dwa oczka (22). Identyczny dorobek punktowy ma trzecia Żaguiew Dzierżoniów i czwarty MKS Poznań.

Sobotni mecz dostarczył widzom olbrzymich emocji. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund. Jeszcze na dziesięć minut przed końcową syreną zanosiło się na wielką sensację, bo goście objęli prowadzenie 25:23. W dramatycznej końcówce ŚKPR zdołał jednak zapewnić sobie wygraną.
    Teraz w rozgrywkach II ligi nastąpi miesięczna przerwa. 22 stycznia, na inaugurację rundy rewanżowej ŚKPR pojedzie do Leszna na mecz z liderem.

Po meczu zawodnicy, działacze, trenerzy i kibice ŚKPR-u spotkali się na klubowej wigilii. Nie był to jedyny świąteczny akcent w sobotnie popołudnie. Przed meczem wszyscy zawodnicy ŚKPR-u oraz młode piłkarki ręczne z zaprzyjaźnionego GLKS-u Świdnica zostały obdarowane prezentami przez świętego Mikołaja. W dzieleniu prezentów pomagali mu zawodnicy występującej w ekstraklasie Miedzi Legnica: Andrzej Brygier i Grzegorz Garbacz. Również przed spotkaniem odbyła się miła uroczystość, jeden ze sponsor klubu perfumeria-swidnicka.pl nagrodziła upominkami Marka Mrugasa (lider klasyfikacji strzelców II ligi) i Marcina Schodowskiego (MVP drużyny w pierwszej rundzie, według internautów odwiedzających stronę www.skprswidnica.pl).

ŚKPR Świdnica – Pogoń Oleśnica 31:29 (18:16)

ŚKPR: Olichwer, Schodowski – Piędziak (7), Juściński (7), Mrugas (4), Bąk (3), Kaczmarczyk (3), P. Kijek (3), Kłos (3), Makowiejew (1), Rogaczewski

Kary: ŚKPR 12 minut, Pogoń 10 minut,

Karne: ŚKPR 4/1, Pogoń 5/4