Nowy wóz dla Straży Pożarnej

  16

  Ochotnicza Straż Pożarna w Lutomi może cieszyć się z nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, którego zakup był możliwy dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 100 tys. zł.

  W lipcu przyznano dofinansowanie na realizację zadania z zakresu „Poprawy bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim”. Wśród 17 z 25 dofinansowanych gmin znalazła się właśnie Gmina Świdnica z dotacją w wysokości 100 tys. zł. Łączna pula środków zgodnie z decyzją Radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wynosiła 1,7 mln zł. Pomoc finansowa dla jednostek samorządu terytorialnego na zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim przyznawana jest corocznie.

  Nowy  samochód marki Renault to  średni samochód gaśniczy, o mocy 290 KM, uterenowiony, o pojemności zbiornika z wodą 2500 litrów z autopompą szwedzkiej firmy Ruberg. Na wyposażeniu znajdują się: linia szybkiego natarcia o długości 60 metrów, maszt oświetleniowy o wysokości 6 metrów z najaśnicami o mocy 2000 watt, działko wodno – pianowe o wydajności 3200l/min., agregat prądotwórczy o mocy 2200 watt, system klimatyzacyjny kabiny a także system bocznych skrytek z wyposażeniem. Całkowity koszt nowego pojazdu wyniósł 657 tys. zł.

  Na terenie gminy Świdnica funkcjonuje 8 jednostek Ochotniczych Straży Pożarny. Trzy jednostki OSP włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, tj. OSP Lutomia, Witoszów i Burkatów.

  Ta wiadomość z pewnością ucieszyła  wszystkich strażaków w Gminie Świdnica, a szczególnie w OSP Lutomia,  ponieważ nowe narzędzia w ich rękach to większe szanse na uratowanie mienia, zdrowia i życia ludzkiego, które w sytuacjach zagrożenia jest bezcenne – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

  Poprzedni artykułPilnie potrzebna krew
  Następny artykułDziewczyny z Gimnazjum nr 1 najlepsze