Najpiękniejsze kartki świąteczne

  0

  Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni w miejskim konkursie pn. „Magia świąt” spotkali się w piątek, 10 grudnia, w sali narad świebodzickiego ratusza na bardzo miłej uroczystości. Autorzy pięknych kartek świątecznych usłyszeli gorące podziękowania od burmistrza, a do tego otrzymali nagrody i dyplomy.

  W tym roku, co podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, dostaliśmy rekordową liczbę prac – prawie 200. Robiły je głównie dzieci, ale w konkursie tradycyjnie wzięli też udział dorośli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie.

  Na sali obrad magistratu jeszcze nie było tak tłoczno – autorzy prac przyszli ze swoimi rodzicami, dziadkami, opiekunami. Było więc gwarno i wesoło.

  Burmistrz Kożuchowicz serdecznie dziękował wszystkim za udział w konkursie. – Wszystkie projekty kartek były wspaniałe, bo robione ręcznie. To jeden z najmilszych konkursów w naszym mieście i cieszę się, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców chce w nim uczestniczyć. To też wspaniała akcja promocyjna dla miasta. A kiedyś, moi kochani, będziecie sobie mogli wpisać to osiągnięcie do CV, to w końcu wasze pierwsze dokonania autorskie – mówił z uśmiechem burmistrz.

  Zwycięskie kartki zostały wydrukowane i są właśnie rozsyłane. Jedna z nich trafi do papieża Benedykta XVI. Wszyscy autorzy otrzymali po 10 sztuk swoich wydrukowanych kart (z tyłu widnieje nazwisko autora oraz placówka, w jakiej się uczy). Będą mogli z dumą wysłać je do bliskich lub przyjaciół. Ponad 300 takich autorskich pocztówek, wysłanych przez świebodzicki Urząd Miejski, powędruje do zaprzyjaźnionych instytucji w całej Polsce.

  Poprzedni artykułKolejna ofiara mrozów
  Następny artykułŚlubowanie prezydenta bez przeszkód?