II sesja powiatu: co z tą Służbą Drogową?

  17

  Mimo że radni powiatowi spotkali się dopiero po raz drugi w nowej kadencji, nie zabrakło tematów rozliczeniowych. Radny Wojciech Latuszek domagał się informacji o postępach przy budowie Szkoły Specjalnej, pytał też, co z windą w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i parkingiem przed instytucją? Najdłuższą interpelację złożył radny Piotr Zalewski, który przyjrzał się organizacji pracy Służby Drogowej i uznał, że jest źle prowadzona. Zażądał odpowiedzi na 11 pytań, wśród których znalazły się te o prawne podstawy wyboru dróg do odśnieżania w pierwszej kolejności, jak i o nadzór nad służbą, a także o sprzęt. – Wczoraj przejechałem drogami powiatowymi w 4 powiatach, od kłodzkiego przez ząbkowicki i dzierżoniowski. – mówił radny. – Utknąłem dopiero niedaleko Świdnicy. Pogoda wszędzie była identyczna, dlaczego więc tylko na naszym terenie zastałem zaspy? Obaj radni oczekują odpowiedzi na piśmie. Starosta Zygmunt Worsa w dwóch zdaniach poinformował radnego Latuszka, że windy nie ma, bo po raz drugi nie udał się przetarg, a prace przy budowie szkoły idą zgodnie z planem, choć zostały z powodu pogody wstrzymane. Bronił też organizacji pracy w służbie drogowej.

  Po interpelacjach radni zajęli się uchwałami. Do swojego grona przyjęli Władysława Gołębiowskiego, który uzyskał mandat po rezygnacji Grzegorza Grzegorzewicza (burmistrza Jaworzyny Śląskiej). Niemal jednogłośnie została wybrana Komisja Rewizyjna. Przewodniczącym jest od dzisiaj Ryszard Gawron ze Wspólnoty Samorządowej, w jej skład weszli także Piotr Zalewski (PiS), Roman Etel (WS) i Piotr Fedorowicz (PO). Powołane zostały także stałe komisje Rady Miejskiej:

  Komisja Budżetu i Finansów z przewodniczącym Kazimierzem Hajdugą, Komisja Oświaty i Wychowania z przew. Władysławem Gołębiowskim,   Komisja Kultury, Sportu i Promocji z przew. Edmundem Frączakiem, Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska z przew. Stanisławem Jarzyną, Komisja Ochrony Zdrowia z przew. Darią Kurek, Komisja Infrastruktury Technicznej i Rozwoju z przew. Bolesławem Marciniszynem, Komisja Spraw Społecznych, Rodziny i Przeciwdziałania Bezrobociu z przew. Stanisławem Wachowiakiem.

  Radni uchwalili  wysokość wynagrodzenia starosty. Zygmunt Worsa będzie zarabiał  miesięcznie 12 330 złotych brutto. Prawdopodobnie Rada Powiatu zbierze się na sesji jeszcze raz w tym roku, by rozmawiać o przyszłorocznym budżecie.

  [photospace]

  Poprzedni artykułUlice lepsze i gorsze?
  Następny artykułZawiało i zasypało