Gwiazdka w Krzyżowej dla dzieci z domów dziecka

  3

  Przybliżenie świątecznych tradycji, odnajdywanie podobieństw pomiędzy obchodami świąt w różnych krajach, rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej oraz przygotowanie uroczystej Gwiazdki w ciepłej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia – to projekt pt. „Gwiazdka w Krzyżowej”. Jest to bożonarodzeniowy projekt warsztatów i zajęć o charakterze międzynarodowym skierowany do 35 dzieci z domów dziecka i dzieci defaworyzowanych w wieku 6-12 lat , który będzie miał miejsce w dniach 13.-19.12.2010.

  Czas Bożego Narodzenia dla dzieci z domów dziecka to okres niezwykle trudny. Dzieci te często nie mają możliwości celebrowania świąt, brania udziału w takich czynnościach jak pieczenie ciasteczek czy pakowanie prezentów. „Gwiazdka w Krzyżowej” pozwoli uczestnikom  poczuć świąteczną atmosferę i poznać świąteczne tradycje.

  – Świąteczne przygotowania i jak i same święta są bardzo ważne dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci z domów dziecka, dlatego istotne jest, by dzieci te przeżywały takie chwile w ciepłej i miłej atmosferze, której na co dzień nie mają. Spotkanie z innymi dziećmi z domów dziecka czy wspólne przygotowywanie się do świąt to wielkie przeżycie dla uczestników projektu, które długo i mile będą wspominać. Gwiazdka w Krzyżowej to przede wszystkim projekt edukacyjny. Dzięki temu projektowi dzieci poznają w sposób twórczy obszerne tradycje świąteczne obchodzone w różnych krajach Europy – podkreśla opiekunka projektu, Elli Kosek.

  Podczas projektu dzieci będą brały udział w warsztatach artystycznych powiązanych z tematyką świąt, dzięki którym odkryją lub udoskonalą swoje zdolności twórcze i pobudzą swoją wyobraźnię oraz wrażliwość na sztukę. Tu powstaną dzieła związane ze świętami, czyli różne ozdoby choinkowe i świąteczne.

  W ramach projektu dzieci będą brały również udział w warsztatach filmowych, podczas których powstanie z ich udziałem i według ich pomysłów film w konwencji burleski i film niemy o tematyce świątecznej.

  Poprzedni artykułDominacja Zaskoczonych i Galacticos w Mediator Cup
  Następny artykułWywieźli tony śniegu