Dominacja Zaskoczonych i Galacticos w Mediator Cup

  1

  Mecz kolejki pomiędzy drużynami AKS Żarów i Cannabis nie zawiódł oczekiwań kibiców. Drużyna z Żarowa była pierwszym trudnym przeciwnikiem dla niepokonanego do tej pory beniaminka I ligi. Mecz toczony był w szybkim tempie, składne szybkie akcje z obu stron, piękne parady bramkarzy i aż 7 bramek. AKS Żarów – Cannabis 4:3 (3:1).

  W drugim spotkaniu walczący o mistrzostwo Wektor Świdnica dopiero w 20 minucie strzelił pierwszą bramkę ostatniemu w tabeli Zrywowi Łażany. O wyniku meczu przesądziły indywidualne umiejętności etatowych zawodników Stali Świdnica: Mariusza Bylicy – strzelca pierwszej i Remigiusza Oleksego – strzelca dwóch kolejnych bramek. Absencja w składzie drużyny ze Świdnicy dwóch najlepszych zawodników – Adama Łagiewki i Kamila Kmieciaka pokazała, że bez tych piłkarzy Wektor może się „męczyć” i z najsłabszym zespołem ligi. Zryw Łażany – Wektor Świdnica 0:3 (0:0).

  O tym, że historia lubi się powtarzać, mogliśmy przekonać się w trzecim meczu pomiędzy AH1N1 i Drink Team Świdnica. Drużyna ze Świdnicy w poprzedniej edycji ligi również zanotowała dwie porażki na początku rozgrywek by w trzecim meczu zwyciężyć i rozpocząć swój marsz po brązowe medale. Paradoksalnie to AH1N1 było w lepszej sytuacji przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Plaga kontuzji zawodników Drink Teamu w tym bramkarza Szymona Migasa spowodowały, że na bramce musiał stanąć pomocnik i kapitan drużyny – Szymon Stawowy, a na ławce rezerwowych usiedli tylko 2 zmiennicy. AH1N1 – Drink Team Świdnica 1:2 (1:2).

  W ostatnim meczu KKZ Zaskoczeni Żarów zwyciężyli PCO Oldboys 9:1 (3:1) i tym samym umocnili swą pozycję lidera. Trzy mecze, 27 strzelonych i tylko 2 stracone bramki– statystyka ta podkreśla ogromną dysproporcje pomiędzy Zaskoczonymi, a pozostałymi drużynami I ligi i stawia pytanie – czy jest drużyna, która może „urwać” chociaż punkt dwukrotnemu zwycięzcy Mediator Cup? Może mógłby to zrobić Galacticos Osiek, ale drużyna ta gra w drugiej lidze…

  II liga

  Pierwszy mecz i od razu wielka niespodzianka. Jedna z najrówniej grających, a zarazem jedna z najlepszych drużyn całej ligi, Mam Talent zostaje pokonana przez Wierzbiankę Wierzbna 0:7 (0:2). Wojciech Hanc wybrany bramkarzem I kolejki aż siedmiokrotnie wyciągał piłkę z siatki, w tym 4 razy w ostatnich 5 minutach meczu!

  W drugim spotkaniu Delta Jaroszów urządziła sobie „trening strzelecki” grając z ostatnią drużyną ligi – PKS Złoty Kłos. Delta Jaroszów zanotowała aż 13 celnych strzałów, a przy tym nie straciła żadnej bramki.

  W meczu na szczycie, Galacticos Osiek zdeklasowali Nefryt Junajet 8:3 (3:1). Hat-tricki dwóch najlepszych zawodników Galacticos: Witolda Oleśków i Michała Sudoła. Patrząc na postawę lidera II ligi, można śmiało typować ich na pretendenta do mistrzostwa w następnym sezonie i jedynego godnego przeciwnika dla KKZ Zaskoczonych Żarów.

  W ostatnim spotkaniu FC Method Men podzielił się punktami z Nocny Team 1:1 (0:0)

  Najlepsi bramkarze, zawodnicy oraz drużyny III kolejki:
  I Liga: bramkarz: Szymon Stawowy (Drink Team Świdnica), zawodnik: Krzysztof Klimala (AKS Żarów), drużyna: AKS Żarów

  II Liga: bramkarz: Jakub Iwanicki (Galacticos Osiek), zawodnik: Aleksander Szkurłat (Nefryt Junajet), drużyna: Wierzbianka Wierzbna

  Michał Krzysztofik

  [email protected]

  Poprzedni artykułZza kulis „Famki” okiem wykonawcy
  Następny artykułGwiazdka w Krzyżowej dla dzieci z domów dziecka