Finał Dolnośląskiego Szlaku UNESCO we Wrocławiu

  0

  Projekt zrealizowany został w Toruniu, Zamościu, Krakowie i Wieliczce. Mieszkańcy, a także turyści mieli możliwość wzięcia udziału w nietypowej podróży po Dolnym Śląsku. Nie wyjeżdżając ze swoich miast mogli dowiedzieć się o trzech dolnośląskich zabytkach UNESCO – Kościołach Pokoju w Świdnicy i Jaworze oraz Hali Stulecia we Wrocławiu.

  Zakończenie, będące jednocześnie podsumowaniem całego projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską zaplanowano na poniedziałek, 13 grudnia 2010 roku w Hali Stulecia w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu. W programie przewidziano prezentację Dolnośląskiego Szlaku UNESCO, konferencję prasową oraz otwarcie wystawy pt. „Odwiedź Dolny Śląsk nie wyjeżdżając z Wrocławia”. Odbędzie się także konferencja dla nauczycieli, na której nastąpi prezentacja Dolnośląskiej Ścieżki Edukacyjnej. Późnym popołudniem zostanie wyświetlona projekcja filmu pt. „Tajemnica pastora” w reżyserii Doroty Pietrus i Bogdana Lęcznara, a artyści ze Starego Teatru w Krakowie i Piwnicy pod Baranami wykonają spektakl pt. „Mądry tak nie podróżuje…”

  ***

  Dolnośląski Szlak UNESCO to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Fundusze na jego realizację pozyskało miasto Świdnica. Wykonawcą projektu jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy. Całkowita wartość projektu to 210 tys. zł. Ponad 136,6 tys. zł to wartość dofinansowania, a ponad 73,5 tys. zł przeznaczy miasto Świdnica.

  Poprzedni artykułCytronszpejza i moskole, czyli pyszności w „Hotelarce”
  Następny artykułŚwidnicka Kolęda, bawmy się razem! [ostateczny program]