Wygodnie posiedzisz w Rynku

  0

  Już są. Jest ich szesnaście, są funkcjonalne i ładniejsze od wcześniejszych, mowa o nowych stylowych ławkach zamontowanych w ubiegłym tygodniu w świdnickim Rynku.

  W pierwszym tygodniu listopada ze świdnickiego Rynku zniknęły dotychczasowe ławki, a w ich miejsce pojawiły się nowe, stylowe – dwustronne, z herbem Świdnicy.

  Szesnaście nowych ławek, obok powstających właśnie nowych stoisk dla kwiaciarek, to kolejny element szerokich działań prowadzących do poprawy estetyki miasta. Niebawem skończy się przebudowa pl. Jana Pawła II, jesteśmy w trakcie inwestycji na pl. św. Małgorzaty. W przyszłym roku zajmiemy się m. in. ul. Łukową. – przypomina Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy, i dodaje – Nowe ławki będą bardziej funkcjonalne i ładniejsze od dotychczasowych. Część z nich stanie w innych niż dotychczas, bardziej dogodnych miejscach, np. nie w bezpośrednim sąsiedztwie lip.

  Wymiana ławek, którą przeprowadziła „Farma Miejska”, kosztowała 7,5 tys., natomiast koszt nowych, wykonanych przez firmę „Fampra” z Kluczborka, to 62 tys. zł. Stare ławki z Rynku po renowacji trafią do innych części miasta.

  Poprzedni artykułDom nad rozlewiskiem
  Następny artykułDrzewo zwaliło się na audi