Około 14.00 Straż Pożarna otrzymała informację o pożarze, który wybuchł w domu jednorodzinnym w Mrowinach niedaleko Żarowa. Jedyna lokatorka – starsza osoba – zdążyła opuścić mieszkanie. Na szczęście, bo płomie
W akcji gaśniczej bierze udział 8 zastępów. Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny pożaru.
Natomiast kilka minut przed15.00 wypadkowi uległ pracownik firmy z Lublina, która zajmowała się montażem nowego kotła w Miejskim Zakładzie Energetyki Cieplnej. Podczas prac pękła uszczelka i mężczyzna został uderzony w twarz bardzo silnym strumieniem zimnej wody. Ranny to 45-letni Stanisław O. Po udzieleniu pierwszej pomocy ratownicy świdnickiego pogotowia przewieźli poszkodowanego do szpitala Latawiec. Mężczyzna doznał rozległego urazu twarzy.
Informację o pożarze w Mrowinach dostaliśmy na CYNK. Dziękujemy
[photospace]

![Budują nową ścieżkę rowerową łączącą Osiedle Młodych z centrum. Zobacz, jak postępują prace [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Osiedle-Mlodych-budowa-sciezki-rowerowej-2026.07.07-10-238x178.jpg)



![Pisklęta wypadły z gniazda. Z pomocą ruszyli świdniccy policjanci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/uratowane-pisklaki-2026.07-mix-100x75.jpg)

![Zaginął mieszkaniec Żarowa [ODNALEZIONY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)


