Pijany długi weekend

  0

  Powiat świdnicki na szczęście nie wpisał się w najtragiczniejszą od lat ogólnopolską statystykę. Przedłużony o dwa dni weekend był dość spokojny. W naszym regionie od 11 listopada doszło do 25 kolizji i dwóch wypadków, ale obyło się bez ofiar śmiertelnych czy ciężkich obrażeń.  Wstyd przynosi jednak informacja o pijanych kierowcach. Policja w sumie zatrzymała ich 11-tu. Rekordzista miał w organizmie 2,62 promila alkoholu. Pijany w sztok 48-latek został zatrzymany w piątek 12 listopada przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

  Ponadto na naszych drogach doszło do dwóch wypadków. Pierwszy wydarzył się 13 listopada około godziny 18.50 w Szczepanowie, gdzie kierująca seatem ibizą 35-letnia mieszkanka Świdnicy /trzeźwa/ potrąciła idącego drogą 21- letniego mieszkańca tej miejscowości. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał wstrząśnienia mózgu i pozostał na obserwacji w szpitalu w Świdnicy. Do drugiego zdarzenia drogowego doszło 14 listopada około godziny 17.15 w Modliszowie, gdzie kierujący VW golfem 38-letni mieszkaniec Wałbrzycha /trzeźwy/ nie zachował należytej ostrożności i uderzył w przydrożny mur. W wyniku wypadku obrażeń w postaci złamania żebra, złamania kości strzałkowej i piszczelowej prawej nogi doznała 23-letnia mieszkanka Wałbrzycha, która pozostała na obserwacji w szpitalu.

  Na zdjęciu skoda felicia, którą mający prawie 2 promile alkoholu mężczyzna jechał 11 listopada na nocną zmianę do pracy.

  Poprzedni artykułNelly Rokita agitowała na Rynku
  Następny artykułW Świdnicy grasuje podpalacz