Oni zrobili najlepszą budowlę

  0

  Tysiące elementów klocków LEGO oraz ponad sześćdziesięciu uczniów i szesnaście szkół z trzech powiatów wzięło udział w tegorocznej akcji „Dach nad głową”. Każda z drużyn miała godzinę na stworzenie swojego domu marzeń. 18 listopada odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników. Kto okazał się najbardziej kreatywny?

  Jedna z trzech

  Przez tydzień czasu klienci Leroy Merlin w Świdnicy oddawali głosy na najładniejszą budowlę. Głosowanie zakończyło się w minioną niedzielę. Zwycięzcą konkursu okazała się jedna z trzech drużyn reprezentujących Szkołę Podstawową w Witoszowie. W nagrodę, 29 listopada uczniowie całej klasy, reprezentowanej przez 4 uczestników konkursu pojadą na cztery godziny do Wrocławskiego Parku Wodnego. To nie wszystko, ponieważ szkoła z której pochodzą, otrzyma bon o wartości 1000 zł na zakupy w świdnickim markecie Leroy Merlin. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mościsku, a trzeci stopień podium przypadł Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy.

  – Niektóre budowle wyglądały, jakby były zaprojektowane przez profesjonalnych architektów. Pomysły uczestników na upiększenie swoich domów były rozmaite. Jedni budowali basen, inni kominek… Każda ze stworzonych prac miała w sobie coś niepowtarzalnego. – powiedział z uznaniem podczas ogłoszenia wyników Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin w Świdnicy.

  Sobotni Wolontariat

  Tegoroczny (to już trzecia edycja) konkurs „Dach nad głową” jest bezpośrednio powiązany z kolejną akcją, czyli z Sobotnim Wolontariatem. Zwycięzcy „Dachu nad Gową” mogli bowiem wskazać podmiot charytatywny, w którym jeszcze w grudniu w ramach wolontariatu pracownicy Leroy Merlin zrealizują drobne prace remontowo-dekoracyjne. Wiemy już tym samym, że wolą zwycięzców tegoroczna akcja „Sobotni Wolontariat” przeprowadzona będzie w Domu Dziecka w Bystrzycy Dolnej.

  Poprzedni artykułOszuści nie tracą inwencji
  Następny artykułDon Vasyl nie przyjedzie