Mediator Cup wystartował!

1

Po ośmiomiesięcznej przerwie w rozgrywkach 27 listopada ruszyła III edycja Żarowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej Mediator Cup 2010/11 – najbardziej prestiżowej ligi piłki halowej w powiecie świdnickim. W trzymiesięcznych rozgrywkach weźmie udział 192 zawodników z 16 drużyn.

W pierwszym meczu I ligi zmierzyły się ze sobą zespoły KKS Zaskoczeni Żarów i Zryw Łażany. W jednostronnym pojedynku dwukrotny triumfator rozgrywek podkreśli swoją klasę i pewnie pokonał zespół z Łażan aż 11:1 (4:1). W drugim spotkaniu, po bardzo wyrównanej grze beniaminków, zespół Cannabis „rzutem na taśmę” strzelając bramkę w ostatniej minucie meczu zwyciężył PCO Oldboys 2:1 (1:0). Przypomnijmy, że ostatnie spotkanie tych drużyn w lutym 2010 roku zakończyło się również zwycięstwem Cannabies. Jeszcze większą dawkę emocji zaprezentowały kibicom drużyny Drink Team Świdnica i AKS Żarów. W okrzykniętym meczem kolejki drużyna z Żarowa zrewanżowała się za przegraną z ostatniej spotkania poprzedniej edycji ligi, kiedy uległa Drink Teamowi 2:1 i straciła na rzecz drużyny ze Świdnicy trzecie miejsce i brązowe medale. AKS Żarów – Drink Team Świdnica 6:3 (3:1). W ostatnim meczu I kolejki dobrze broniący się zespół AH1N1 musiał uznać wyższość Wektora Świdnica przegrywając 2:5 (0:1).

W najciekawszym spotkaniu II ligi Nefryt Junajtet podzielił się punktami z Mam Talent 1:1 (1:1). Spotkanie obfitowało w wiele strzeleckich sytuacji, których na bramki potrafili zamienić ani zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny. Bardzo dobre zawody rozegrał bramkarz Mam Talent – Wojciech Hanc, który swoimi interwencjami uchronił zespół przed porażką. Liderem II ligi została drużyna Galacticos Osiek, która rozgromiła PKS Złoty Kłos 16:1 (8:0). Sześć bramek w tym meczu zdobył napastnik Galacticos – Michał Sudoł i został liderem strzelców II ligi. W kolejnych spotkaniach mocno przemeblowana drużyna spadkowicza Wierzbianki Wierzbna pewnie pokonała Nocny Team 8:2 (3:0) a powracająca po rocznej przerwie Delta Jaroszów nie dała szans FC Method Men wygrywając 5:1 (1:0).

Najlepsi zawodnicy oraz bramkarze 1 kolejki:

I Liga: bramkarz: Jacek Suski (AKS Żarów), zawodnik: Kamil Kmieciak (Wektor Świdnica)

II Liga: bramkarz: Wojciech Hanc (Mam Talent), zawodnik: Waldemar Dziewisz (Wierzbianka Wierzbna)

Organizatorem rozgrywek jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, natomiast sponsor główny to firma Mediator Group S.A. ze Świdnicy.