Jesienne spotkania przyjaciół

  0

  Świdnickie Towarzystwo Partnerstwa Miast serdecznie zaprasza na cykliczną imprezę partnerską – „Jesienne Spotkania Przyjaciół”.

  – W tym roku przypada jej siódma edycja, na którą szczególnie zapraszamy wszystkich darczyńców akcji ratowania kościoła w Powiewiórce (na zdjęciu). Dach kościoła, w którym był ochrzczony Marszałek Polski Józef Piłsudski jest wyremontowany, a wdzięczność mieszkańców jest ogromna. Kilkunastoosobowa delegacja z Litwy na czele z mer samorządu wileńskiego Marią Rekść przyjeżdża do Świdnicy już w najbliższą środę – mówi Iwona Rosiak, prezes Świdnickiego Towarzystwa Partnerstwa Miast.

  Mieszkańcy Świdnicy będą mieli wiele okazji do spotkań z Zespołem Folklorystycznym „Sużanianka”. W listopadzie zeszłego roku panie koncertowały w Świdnicy.

  Gości z Litwy będzie można spotkać na wszystkich punktach uroczystości Niepodległościowych 11 listopada.

  Na żywo muzyki z Kresów będzie można posłuchać w Galerii Fotografii o godz. 16.50. Koncert zespołu „Sużanianka” poprzedzi wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Rybickiego „Niepodległość sfotografowana”.

  Na czwartkowy wieczór, 11 listopada zaplanowano biesiadę partnerską w Młodzieżowym Domu Kultury.

  W tym roku młodzież II Liceum Ogólnokształcącego organizuje zbiórkę materiałów piśmiennych dla biednych dzieci z partnerskiego rejonu. Zeszyty, bloki rysunkowe i kredki zostaną przekazane przez samorząd uczniowski w piątek, 12 listopada o godz. 18.00 w Harcówce przy ul. Lelewela 18.

  – W tym czasie zaplanowaliśmy również podsumowanie akcji ratowania kościoła w Powiewiórce oraz dyskusję z gośćmi z Litwy na temat sytuacji Polaków na Kresach. O godz. 19.00 rozpocznie się biesiada litewska połączona z nauką gotowania litewskich potraw oraz wspólny śpiew z zespołem „Sużanianka”. Wejściówką na biesiadę jest przyniesienie ze sobą poczęstunku dla gości oraz napojów – dodaje Iwona Rosia.

  Poprzedni artykuł14 chętnych do nagrody
  Następny artykułWażne dla wyborców