Dolnośląski Szlak UNESCO w Wieliczce

  0

  Świdnica promuje dolnośląskie zabytki UNESCO w Wieliczce. Dziś, 16 listopada do Wieliczki wyjechała delegacja na czele z zastępcą prezydenta Waldemarem Skórskim. Od poniedziałku w mieście soli goszczą przedstawiciele Parafii Ewangelicko-Augsburskiej , bo tego dnia zorganizowano konferencję dla nauczycieli, na której zaprezentowano Dolnośląską Ścieżkę Edukacyjną. W poniedziałek, 15 listopada w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się również wernisaż wystawy „Odwiedź Dolny Śląsk nie wyjeżdżając z Wieliczki”, którą będą mogli oglądać przez kilka następnych dni mieszkańcy miasta oraz turyści. Na wtorek zaplanowano oficjalną prezentację Dolnośląskiego Szlaku UNESCO.

  29 listopada w sąsiadującej z Wieliczką Lednicy Górnej zaprezentowany zostanie krótkometrażowy film „Tajemnica pastora”, a także wystawiony będzie spektakl „Mądry tak nie podróżuje…” w wykonaniu artystów Starego Teatru w Krakowie oraz Piwnicy pod Baranami.

  Wieliczka, to kolejne po Toruniu, Zamościu i Krakowie z zaplanowanych pięciu przedsięwzięć kulturalnych, pokazujących mieszkańcom różnych części Polski, dolnośląskie dziedzictwo UNESCO: świdnicki Kościół Pokoju, Kościół Pokoju w Jaworze oraz Halę Stulecia we Wrocławiu.

  Realizacja projektu promującego zabytki UNESCO zbliża się ku końcowi bowiem Wieliczka to przedostatnie miasto, w którym promowane będą zabytki Dolnego Śląska. Zakończenie projektu, będące jednocześnie podsumowaniem całej akcji, zaplanowane jest na grudzień 2010 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu.

  ***

  Dolnośląski Szlak UNESCO to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Fundusze na jego realizację pozyskało miasto Świdnica. Wykonawcą projektu jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy. Całkowita wartość projektu to 210 tys. zł. Ponad 136,6 tys. zł to wartość dofinansowania, a ponad 73,5 tys. zł przeznaczy miasto Świdnica.

  Poprzedni artykułJarmark z atrakcjami
  Następny artykułW sądzie protestują … indywidualnie