Akcja zima trwa [VIDEO]

  7

  Blisko 50 ton mieszanki soli rozsypali na świdnickich ulicach drogowcy. Dyżury w ramach akcji zima pełnione są już od środy, 24 listopada, a pierwsze działania podjęto po opadach śniegu w nocy z piątku na sobotę, 27 listopada.

  Przez weekend opady nie były ogromne, dlatego sprzęt bez problemu utrzymywał drogi miejskie. Intensywne opady trwające nieprzerwanie od nocy z niedzieli na poniedziałek sprawiły, że pługi muszą jeździć parami. Wszystko po to, by skuteczność odśnieżania była jeszcze większa. To szczególnie ważne, bo w poniedziałek wieczorem mają pojawić się silne przymrozki. Chcemy uniknąć powstawania niebezpiecznych „nabojów śnieżnych”, dlatego akacja prowadzona jest w ten sposób. Do tego w rejonach skrzyżowań stosowana jest mieszanka solna, która pozwala skuteczniej walczyć ze śliskością – mówi Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Od soboty non stop pracują cztery pługosolarki, pługopiaskarka i cztery pługi średnie oraz pięć pługów lekkich. Te ostatnie szczególnie przydają się do odśnieżania chodników. Sprzęt jest cały czas do dyspozycji, zmienia się jedynie obsługa. Przy okazji apelujemy do kierowców o ostrożność oraz o prawidłowe parkowanie. Niestety auta, które częściowo tarasują pas jezdni uniemożliwiają przejazd pługom. Co więcej właścicielom nieruchomości przypominamy o odśnieżaniu chodników, co należy do ich obowiązków.

  O tym obowiązku przypominać będą również strażnicy miejscy, którzy rozpoczęli akcję sprawdzania jak zarządcy radzą sobie z odśnieżaniem. Ci, którzy nie wywiązali się z obowiązku muszą liczyć się z konsekwencjami.

  Od 1 grudnia miasto nie będzie już utrzymywało dróg wojewódzkich, dlatego skupimy się na miejskich 150 ulicach.

  Zarząd województwa przejmuje odpowiedzialność za zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w Świdnicy dokładnie w nocy z wtorku na środę. Mamy nadzieję, że współpraca z firmą, która zajmie się odśnieżaniem zostanie zorganizowana dobrze i uda się uniknąć jeżdżenia po sól czy piasek do oddziałów wojewódzki służb drogowych, które znajdują się poza naszym miastem. Zależy nam tym, ponieważ niezależnie od tego kto zarządza drogą, to z wszelkimi problemami mieszkańcy i tak zgłaszają się do urzędu – dodaje dyrektor Gleba.

  Zimowym odśnieżaniem dróg miejskich i chodników do 2011 r. zajmuje się „Farma Miejska”. Zgodnie z umową w pierwszej kolejności odśnieżane są drogi, którymi kursuje komunikacja miejska, prowadzony jest ruch tranzytowy oraz miejsca najbardziej niebezpieczne. Następne w kolejności są ulice o mniejszym natężeniu ruchu.

  Dziękujemy Piotrowi i Rafałowi za film.

  Blisko 50 ton mieszanki soli rozsypali na świdnickich ulicach drogowcy. Dyżury w ramach akcji zima pełnione są już od środy, 24 listopada, a pierwsze działania podjęto po opadach śniegu w nocy z piątku na sobotę, 27 listopada.

  Przez weekend opady nie były ogromne, dlatego sprzęt bez problemu utrzymywał drogi miejskie. Intensywne opady trwające nieprzerwanie od nocy z niedzieli na poniedziałek sprawiły, że pługi muszą jeździć parami. Wszystko po to, by skuteczność odśnieżania była jeszcze większa. To szczególnie ważne, bo w poniedziałek wieczorem mają pojawić się silne przymrozki. Chcemy uniknąć powstawania niebezpiecznych „nabojów śnieżnych”, dlatego akacja prowadzona jest w ten sposób. Do tego w rejonach skrzyżowań stosowana jest mieszanka solna, która pozwala skuteczniej walczyć ze śliskością – mówi Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Od soboty non stop pracują cztery pługosolarki, pługopiaskarka i cztery pługi średnie oraz pięć pługów lekkich. Te ostatnie szczególnie przydają się do odśnieżania chodników. Sprzęt jest cały czas do dyspozycji, zmienia się jedynie obsługa. Przy okazji apelujemy do kierowców o ostrożność oraz o prawidłowe parkowanie. Niestety auta, które częściowo tarasują pas jezdni uniemożliwiają przejazd pługom. Co więcej właścicielom nieruchomości przypominamy o odśnieżaniu chodników, co należy do ich obowiązków.

  O tym obowiązku przypominać będą również strażnicy miejscy, którzy rozpoczęli akcję sprawdzania jak zarządcy radzą sobie z odśnieżaniem. Ci, którzy nie wywiązali się z obowiązku muszą liczyć się z konsekwencjami.

  Od 1 grudnia miasto nie będzie już utrzymywało dróg wojewódzkich, dlatego skupimy się na miejskich 150 ulicach.

  Zarząd województwa przejmuje odpowiedzialność za zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w Świdnicy dokładnie w nocy z wtorku na środę. Mamy nadzieję, że współpraca z firmą, która zajmie się odśnieżaniem zostanie zorganizowana dobrze i uda się uniknąć jeżdżenia po sól czy piasek do oddziałów wojewódzki służb drogowych, które znajdują się poza naszym miastem. Zależy nam tym, ponieważ niezależnie od tego kto zarządza drogą, to z wszelkimi problemami mieszkańcy i tak zgłaszają się do urzędu – dodaje dyrektor Gleba.

  Zimowym odśnieżaniem dróg miejskich i chodników do 2011 r. zajmuje się „Farma Miejska”. Zgodnie z umową w pierwszej kolejności odśnieżane są drogi, którymi kursuje komunikacja miejska, prowadzony jest ruch tranzytowy oraz miejsca najbardziej niebezpieczne. Następne w kolejności są ulice o mniejszym natężeniu ruchu.

  Poprzedni artykułUtrudnienia na drogach!
  Następny artykułSwidnica24.pl w nowej odsłonie!