Zbudują dom marzeń

  0

  Po raz trzeci jedna ze szkół zaproszonych do akcji „Dach nad głową” odbierze bon o wartości 1000 zł na zakupy w Leroy Merlin, a uczniowie ze zwycięskiej placówki wybiorą się do Wrocławskiego Parku Wodnego! Co tym razem będzie zadaniem uczestników konkursu? Bardziej przydatny będzie spryt i zdolności manualne, czy może kreatywność i nowatorskie pomysły?

  Tegoroczny „Dach nad głową”, czyli akcja społeczna towarzysząca akcji promocyjnej „Święto Majsterkowicza”, odbędzie się 6 listopada na terenie marketu Leroy Merlin w Świdnicy. W akcji weźmie udział kilkanaście szkół, około 50 uczniów, a także przedstawiciele samorządów i mediów. Szkoły będą reprezentować powiaty: dzierżoniowski, wałbrzyski oraz świdnicki. Czteroosobowe drużyny zostaną podzielone na tury, podczas których będą miały okazję rywalizować z dziećmi z innych placówek.

  Zadaniem uczestników będzie zbudowanie domu z przygotowanych klocków LEGO. Ponadto każdy zespół będzie musiał dokładnie opisać swoje dzieło. Opis będzie uwzględniał 3 produkty z asortymentu marketu Leroy Merlin, które drużyna chciałaby wykorzystać do wybudowania realnego. Następnie stworzone przez uczniów prace będą przez tydzień wystawione na terenie marketu, gdzie klienci będą mogli oddawać głosy na najlepsze z nich. To właśnie klienci zadecydują o tym, kto wygra tegoroczne budowanie. – Uczniowie będą walczyć nie tylko o wygraną dla siebie i szkoły, ale także o podarunek dla instytucji charytatywnej, którą wskażą. To bardzo szczytny cel, który od zawsze jest obecny w akcjach „Dach nad głową” – wyjaśnia Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin w Świdnicy.

  “Dach nad głową” w tym roku jest bezpośrednio związany z inną tego typu akcją, czyli „Sobotnim Wolontariatem”. Zwycięska szkoła będzie miała możliwość wskazania podmiotu charytatywnego, na który zostaną przekazane wszystkie klocki, użyte przez dzieci do budowania domów. Ponadto w ramach „Sobotniego Wolontariatu” na rzecz wskazanej organizacji zostaną przeprowadzone drobne prace budowlane i dekoracyjne, które ufunduje i zrealizuje market Leroy Merlin w Świdnicy.

  Poprzednie edycje

  Przypomnijmy, że to już trzecia edycja akcji „Dach nad Głową”, którą od Świdnicy przejęły inne hipermarkety w Polsce. Tak jak tegoroczna, tak i poprzednie edycje stały pod znakiem wielkiego budowania. Dwa lata temu uczniowie z trzech powiatów – świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego, przygotowywali budy dla psów z okolicznych schronisk dla zwierząt. W konkursie wzięło udział ponad 100 dzieci, podzielonych na 25 zespołów, które w ramach rywalizacji i chęci zwycięstwa, jednocześnie realizowały szczytną ideę pomocy bezdomnym zwierzętom.

  Jury w skład, którego wchodzili klienci, dyrektor hipermarketu – Jacek Burdziełowski oraz przedstawiciele schronisk w Dzierżoniowie i Wałbrzychu, za najlepszą budę uznało tę, przygotowaną przez uczniów z Pastuchowa (gmina Jaworzyna Śląska, powiat świdnicki). Rok temu uczniowie budowali natomiast karmniki dla ptaków.

  Poprzedni artykułPlatforma Obywatelska ruszyła do boju
  Następny artykuł130 nowych miejsc parkingowych