Żarowska Wspólnota Samorządowa zwiera szyki

  0

  To była jedna z najkrótszych konwencji wyborczych. Żarowskiej Wspólnocie Samorządowej 50 minut wystarczyło na przedstawienie programu wyborczego i kandydatów z własnych, a także zaprzyjaźnionych list. I jeszcze zostało miejsce na krótki spektakl pantomimy. Wielu z ponad 200 gości skorzystało z okazji, by w rozmowach indywidualnych po części oficjalnej dopytać kandydatów o szczegóły.

  Bohaterem wieczoru był Leszek Michalak, kandydat na burmistrza, który startuje z własnego komitetu wyborczego. W 10 punktowym programie wyliczył najważniejsze zadania dla władz gminy nowej kadencji. Na pierwszych miejscach jest budowa basenu, nowych dróg i chodników oraz kanalizacji. – Chcemy koncentrować się na pracy, a nie na władzy i zaszczytach – podkreślali wszyscy kandydaci, którym udzielono głosu. Wśród nich byli Helena Słowik, którą Wspólnota rekomenduje do Rady Powiatu i Zbigniew Owczarski z SLD, również kandydat do powiatu. Reprezentanci Sojuszu Lewicy Demokratycznej zostali przedstawieni jako partnerzy w wyborczych zmaganiach. Wspólnota swoim poparciem obdarzyła również Marka Baryłko, kandydata PSL do Sejmiku.

  Wyłącznie w roli prowadzącej na konwencji wystąpiła Lilla Gruntkowska, jeszcze burmistrz Żarowa. Wieloletnia szefowa miasta i gminy wycofuje się z pracy w samorządzie.

  Kandydaci do Rady Miejskiej Żarowa z KWW Leszka Michalaka:

  1 Kazimierz Kozłowski

  2 Jolanta Papińska

  3 Mariusz Borowiec

  4 Jolanta Brońska

  5 Krystyna Majewska

  6 Iwona Nieradka

  7 Michał Bieszczad

  8 Urszula Ganczarek

  9 Marzena Trafas

  10 Ireneusz Kozieł

  11 Waldemar Rzeszowski

  12 Henryk Skotnicki

  Kandydaci do rady Miejskiej Żarowa z SLD:

  Kulas Elżbieta

  Żurek Anna

  Górecka Renata

  Poprzedni artykułSzerokopasmowy internet w Świdnicy
  Następny artykułPobiegną po Niepodległość