Z Oławą bez publiczności

  0

  W poprzednim sezonie mecz Polonii Sparty Świdnica z MKS Oława należał do najlepszych pod względem oprawy.  Niestety  w tym sezonie kibice na mecz z  drużyną MKS Oława nie będą mogli wejść, powód – stadion nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. – Mecz z MKS Oława został zakwalifikowany przez policję jako mecz podwyższonego ryzyka, który podlega specjalnym zapisom dotyczącym infrastruktury obiektów. Stadion świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie spełnia wymogów minimalnych dotyczących meczów podwyższonego ryzyka, w związku z czym organizator zmuszony jest do rozegrania spotkania bez udziału publiczności. – czytamy w specjalnym komunikacie wydanym przez klub. Poniżej publikujemy treść  całego komunikatu przesłanego do naszej redakcji przez dyrektora Klubu Sportowego Polonia Sparta Świdnica Tomasza Jamroga.

  Klub Piłkarski Polonia-Sparta Świdnica SA z przykrością informuje, że mecz z MKS Oława zaplanowany na 30 października 2010 r. w Świdnicy odbędzie się bez udziału publiczności. Powodem podjęcia takiej decyzji są zapisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

  „Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009 r.” oraz „Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 czerwca 2010 r. w sprawie warunków bezpieczeństwa, jakie powinny spełniać stadiony, na których mogą odbywać się mecze piłki nożnej” jasno precyzują warunki organizacji meczu piłki nożnej i związane z nim wymogi dotyczące bezpieczeństwa.

  Mecz z MKS Oława został zakwalifikowany przez policję jako mecz podwyższonego ryzyka, który podlega specjalnym zapisom dotyczącym infrastruktury obiektów. Stadion świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie spełnia wymogów minimalnych dotyczących meczów podwyższonego ryzyka, w związku z czym organizator zmuszony jest do rozegrania spotkania bez udziału publiczności. Świdnicki stadion nie posiada systemu kamer monitorujących obiekt i jego najbliższe otoczenie wraz z parkingami. Nie posiada również systemu elektronicznego zapisu obrazu, który pozwoliłby na identyfikację osób biorących udział w imprezie.

  Przyjmując zasadę zapewnienia bezpieczeństwa jak najważniejszego kryterium organizacji imprezy, wierzymy, że decyzja o rozegraniu meczu z MKS Oława bez udziału publiczności znajdzie zrozumienie wśród sympatyków piłki nożnej w Oławie i Świdnicy.
  Jednocześnie informujemy, że klub podjął już starania o zabezpieczenie środków finansowych na sprzęt elektroniczny, dzięki któremu wszystkie mecze rundy wiosennej – również te o podwyższonym ryzyku – będą rozgrywane z udziałem publiczności, w tym kibiców przyjezdnych.

  Z poważaniem
  Tomasz Jamróg
  Dyrektor Klubu Sportowego
  Polonia-Sparta Świdnica SA


  Poprzedni artykułSchronisko w gminie Świdnica
  Następny artykułZUS zaprasza seniorów