Schronisko w gminie Świdnica

  1

  Już tylko tygodnie dzielą wykonawcę  od zakończenia prac związanych ze zmianą użytkowania budynku byłej szkoły podstawowej na schronisko młodzieżowe w Lubachowie.  Budynek po przebudowie i adaptacji będzie mógł przyjąć 45 osób.

  Szacowana wartość całej inwestycji planowana jest na poziomie 2,58 mln zł. W ramach prowadzonych prac remontowych powstanie 45 miejsc noclegowych z zapleczem sanitarnym, 2 kuchnie samoobsługowe, 2 świetlice z dostępem do internetu, w tym jedna z wyposażeniem komputerowym. Obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu po przeprowadzeniu niezbędnych prac modernizacyjnych wyniesie ponad 905 m2.

  Na ten cel Gmina Świdnica otrzymała  1,76 mln zł. dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (RPO WD). Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o dofinansowaniu inwestycji pn. „Zmiana sposobu użytkowania budynku Szkoły Podstawowej w Lubachowie na szkolne Schronisko Młodzieżowe”  w ramach Działania 6.5 Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową (schroniska).

  Realizacja inwestycji, przyczyni się do podniesienia jakości usług turystycznych na terenie gminy. W ramach realizacji projektu przeprowadzone zostaną prace modernizacyjne oraz zakupione zostanie wyposażenie niezbędne do funkcjonowania schroniska młodzieżowego. Schronisko będzie przeznaczone do indywidualnej i grupowej turystyki młodzieżowej. Zmodernizowany obiekt będzie dostosowany do samoobsługi gości już końcem bieżącego roku.

  Poprzedni artykułNa słodko i z prezentami [FOTO]
  Następny artykułZ Oławą bez publiczności