Wygodniej w MPK

  0

  Pachnące, czyste i bezpieczne, a przede wszystkim nowe. Na ulice Świdnicy wyjadą dwa zakupione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne autobusy. Jak się jedzie, pierwsi wypróbowali świdniccy uczniowie i samorządowcy.

  Tabor wzbogacił się o autobusy typu Irisbuss Crossway LE EURO 5. Kosztowały w sumie milion 450 tysięcy złotych, część wydatku pokrył kredyt. Pojazdy będą wygodne także dla osób starszych, niepełnosprawnych i matek z dziećmi ze względu na obniżoną podłogę. W każdym jest 115 miejsc, w tym 34 siedzące i jedno stanowisko do przewozu wózka inwalidzkiego. Pojazdy wyposażono w ekologiczne silniki 6-cio cylindrowe diesla IVECO 330 KM z automatyczną skrzynią biegów. Spełniają surowe normy emisji spalin.

  Przy zakupie ważna rolę odegrała gwarancja bezpieczeństwa pasażerów. Po pierwsze autobusy są wyposażone w monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, po drugie ma system automatycznego gaszenia pożarów w komorze silnika. Wewnątrz zainstalowano ekrany LCD. W sumie świdnickie MPK ma 49 autobusów. Średni wiek pojazdów nieco przekracza 10 lat.

  [photospace]

  Poprzedni artykułPark za ponad 5 milionów złotych
  Następny artykułŚwidniczanin i mongolska pasja