Park za ponad 5 milionów złotych

  0

  Już wkrótce to piękne, ale zaniedbane przez dziesiątki lat miejsce, znów stanie się zieloną oazą wypoczynku i rekreacji. Od ponad miesiąca możemy obserwować rewitalizację parku. Przewidziane na 2 lata prace przywrócą temu miejscu należny wygląd i znaczenie.

  Zakres prac jest spory. Na razie trwają prace ziemne, polegające na uporządkowaniu parku i drzewostanu, zerwaniu dotychczasowej nawierzchni alejek, potem będziemy obserwować budowę nowych ścieżek spacerowych wraz z ławeczkami i oświetleniem. Zapewne najciekawszym momentem zadania będzie budowa fontanny oraz niewielkiej muszli koncertowej, które pojawią się w parku. Będą to bez wątpienia największe ozdoby tego miejsca. Wszystko będzie pięknie oświetlone a park objęty zostanie monitoringiem wizyjnym.

  Na efekty prac będziemy musieli trochę poczekać, na razie przedstawiamy zatem Państwu wizualizację, przygotowaną przez biuro projektowe.

  Rewitalizacja Parku Miejskiego to kolejne zadanie, na które Gmina Świebodzice uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Kwota dofinansowania to 3 134 214,66 zł, wartość całego zadania przewidywana jest na 5 075 651,27 zł.

  Wizualizacje ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO · JORAM · art & design & sculpture

  [photospace]

  Poprzedni artykułŚwInKa, Śruba i skecze męczące
  Następny artykułWygodniej w MPK