Świdnica promowana w Berlinie

  0

  Ponad 300 uczestników, tylko cztery miasta i regiony z Polski, w tym Świdnica, materiały promocyjne miasta rozdane na pniu – tak wyglądał Jesienny Festyn INFRANEU w Berlinie. Impreza promocyjna pod hasłem „Perspektywy współpracy gospodarczej z Polską” została zorganizowana 30 września.

  – Festyn INFRANEU to ważny element promocji gospodarczej i turystycznej Świdnicy. Od naszych zachodnich sąsiadów nie dzielą nas bardzo duże odległości, dlatego warto pokazywać im nasze atuty, by przyciągnąć turystów, ale też inwestorów do świdnickiej strefy ekonomicznej. Chwaliliśmy się nie tylko zabytkami i terenami inwestycyjnymi, ale także mieszkańcami Świdnicy przekonując, że są pracowici, wykształceni, przyjacielscy i otwarci, a nasze miasto jest miejscem dobrym do życia dla każdego. – mówi Jerzy Legut, dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy, który uczestniczył w prezentacji.

  Impreza w Berlinie składała się z seminarium gospodarczego i Festynu Jesiennego INFRANEU. Przedsięwzięcie zorganizował Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie we współpracy z Naczelnym Zrzeszeniem ds. Rozbudowy Infrastruktury w Nowych Krajach Związkowych INFRANEU.

  W imprezie promocyjnej wzięło udział ponad 300 osób reprezentujących sferę gospodarczą, w tym inwestorów, touroperatorów turystycznych oraz środowiska polityczne, naukowe, samorządowe oraz kulturalne Berlina i Brandenburgii, a także innych landów Niemiec Wschodnich.

  Poprzedni artykułPlatforma Obywatelska stawia na ekspertów
  Następny artykułJunior ŚKPR powołany do kadry