Platforma Obywatelska stawia na ekspertów

  0

  – Szykujemy się do przejęcia władzy, dlatego powołaliśmy do życia specjalne grupy eksperckie. – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Tomasz Kurzawa, radny Platformy Obywatelskiej. Powiatowa i miejska PO stawia na doświadczenie i wiedzę.

  Kilka dni temu Platforma Obywatelska powołała grupy specjalistów, które w każdej dziedzinie życia będą pomagać aby mieszańcom Świdnicy i powiatu świdnickiego żyło się lepiej. Wśród ekspertów znaleźli się członkowie PO, tacy jak choćby  kandydat na prezydenta Świdnicy Zbigniew Szczygieł, który doradzać  będzie w sprawach bezpieczeństwa mieszkańców czy Bolesław Marciniszyn, który szefuje grupie do spraw samorządu. Wśród doradców znaleźli się także ludzie nie związani z PO Beata Szczepankowska, grupa do spraw ochrony życia czy były prezes EnergiiPro Zygmunt Pietras, grupa do spraw gospodarczych i przedsiębiorczości. Beata Szczepankowska nie wykluczyła, że wśród ekspertów pojawią się ci z pierwszych stron gazet.

  Na pytanie dziennikarzy, co jeśli PO nie przejmie władzy, Tomasz Kurzawa odpowiedział, że będą działać w konstruktywnej opozycji.

  Grupy eksperckie Platformy Obywatelskiej w Świdnicy i Powiecie Świdnickim

  Wykaz grup eksperckich wraz z szefami

  Grupa ds. ochrony zdrowia

  Beata Szczepankowska – Prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, były Dyrektor DRKCH w Wałbrzychu

  Grupa ds. gospodarczych i przedsiębiorczości

  Zygmunt Pietras – były Prezes EnergiaPro SA

  Grupa ds. kultury, oświaty i spraw społecznych

  Tomasz Całka – kierownik projektu „modernizacja szkolnictwa zawodowego na Dolnym Śląsku (w ramach Priorytetu IX PO KL);  były wykładowca akademicki – WSTT w Świdnicy, były kierownik działu nauczania PWSZ w Wałbrzychu.

  Grupa ds. Infrastruktury

  Marcin Nowak – architekt

  Grupa ds. bezpieczeństwa mieszkańców

  Zbigniew Szczygieł – były Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa

  Grupa ds. sportu lokalnego

  Krzysztof Grudziński – działacz Klubu Sportowego Tytan Świdnica

  Grupa ds. samorządu

  Bolesław Marciniszyn – były Wojewoda Wałbrzyski

  Poprzedni artykułPSL rusza na podbój Świdnicy
  Następny artykułŚwidnica promowana w Berlinie