Sędzia Anna Maria Wesołowska w Świdnicy

  0

  Znana ze szklanego ekranu sędzia przyjedzie na spotkania z uczniami świdnickich i świebodzickich szkół dzięki zaproszeniu rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Będzie gościła w powiecie świdnickim 2 dni. Maraton spotkań rozpocznie się w poniedziałek o 9.00 w II Liceum Ogólnokształcącym. O 11.00 Rzecznik Praw Dziecka pojedzie do szkoły w Witoszowie Dolnym, a Anna Maria Wesołowska porozmawia z uczniami Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. O 13.00 pojawi się w Świebodzicach.

  Kulminacją wizyty będzie obecność pani sędzi i Marka Michalaka na konferencji “Prawo do znajomości swoich praw”. Początek 19 października o 10.00  w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Konferencja poświęcona będzie prawom dziecka, a sędzia Wesołowska wygłosi wykład o edukacji prawnej w szkołach. Jak zauważa Marek Michalak, dorosłym powinno zależeć nie tylko na tym, aby dzieci były świadome swoich praw, ale także by umiały z nich odpowiedzialnie korzystać – nie naruszając praw i wolności innych osób, a także reagując, kiedy komuś innemu dzieje się krzywda.

  Podczas konferencji młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy poprowadzi debatę na temat praw człowieka, do której zaproszeni zostaną ich rówieśnicy, a także wszyscy zgromadzeni w tym dniu dorośli i grono ekspertów. Współorganizatorami konferencji są m.in. Uniwersytet Wrocławski, Dolnośląski Kurator Oświaty, Komendant Wojewódzki Policji, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli z Wrocławia, a także I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Świdnicy.

  Będzie to już trzynasta wojewódzka konferencja z cyklu “Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka”, organizowanych przez Rzecznika Praw Dziecka dla podkreślenia dwóch ważnych rocznic – 20. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, którą obchodziliśmy w listopadzie 2009 roku oraz 10. rocznicy ustanowienia urzędu Rzecznika Praw Dziecka.

  fot TVN

  Poprzedni artykułMagiczna fontanna
  Następny artykułGroźny wypadek pod ratuszem