Rusza Centrum Informacji dla Seniorów

  0

  W każdą środę w siedzibie Domu Dziennego Pobytu „Przystań” w Świdnicy będzie działało Centrum Informacji dla świdnickich seniorów.

  – Ludzi w podeszłym wieku przybywa. Coraz częściej są oni pozostawieni samym sobie bądź ich rodziny nie wiedzą, na jakie wsparcie mogą liczyć. Dlatego potrzebna jest placówka, gdzie w jednym miejscu będzie można uzyskać pełną informację o możliwościach pomocy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  – Niestety jest też tak, że osoby starsze bywają dyskryminowane ze względu na swój wiek. Brakuje miejsc, gdzie osamotnieni emeryci i seniorzy mogliby otrzymywać pomoc oraz informacje na tematy ich nurtujące. Wielu z nich nie zawsze wie jak i gdzie upomnieć się o swoje prawa, a otoczenie zazwyczaj nie rozumie ich potrzeb. Właśnie dla nich stworzyliśmy Centrum Informacji dla Seniorów. Różnica wieku nie powinna nikogo zostawiać na marginesie i pozbawiać radości życia – dodaje Violetta Kalin, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

  Uruchomienie Centrum Informacji zbiega się z uroczystościami organizowanymi w październiku i listopadzie z okazji Dnia Osób Starszych i Dnia Seniora.

  Centrum Informacji dla Seniorów funkcjonować będzie w siedzibie Domu Dziennego Pobytu „Przystań” w Świdnicy (ul. Saperów 27). Czynne będzie w każdą środę w godz. 10.00-14.00 oraz 16.00-18.00.

  Seniorzy oraz ich rodziny mogą liczyć na pomoc w skontaktowaniu się ze specjalistami: psychologiem, terapeutą, pracownikiem socjalnym. Na miejscu dowiedzą się o ofertach pomocy oraz np. gdzie można wypożyczyć potrzebny sprzęt. Rodziny mogą również uczestniczyć w grupach wsparcia zorganizowanych dla osób opiekujących się chorymi.

  Poprzedni artykułO kumoterstwie, dziurawym budżecie i mglistych planach
  Następny artykułWygraj bilety na ŚKPR