Rok akademicki rozpoczęty

  0

  W niedzielę 3 października w siedzibie Wyższej Szkoły Technologii Teleinformatycznych w Świdnicy odbyła się  już 10  inauguracja roku akademickiego w tej uczelni. W uroczystości wzięli udział nowi studenci WSTT oraz zaproszeni goście – senatorowie, posłowie, władze powiatu, miast i gmin z regionu. Spotkanie prowadził nowy Rektor WSTT – docent doktor inżynier Tadeusz Jeleniewski.

  W nowym roku akademickim 2010/11 studenci będą studiowali na dwóch kierunkach: ekonomii oraz informatyce, w wielu specjalnościach. Największą popularnością wśród młodzieży cieszy się grafika komputerowa, z czego bardzo zadowolone są Władze Uczelni, ponieważ w ostatnim czasie Wyższa Szkoła Technologii Teleinformatycznych w Świdnicy specjalnie zakupiła doskonałej klasy, profesjonalny sprzęt służący właśnie do prowadzenia zajęć z tego zakresu.

  Po wręczeniu dyplomów tegorocznym absolwentom oraz immatrykulacji nowych studentów, czyli przyjęciu w grono żaków studentów pierwszego roku, wykład inauguracyjny wygłosił prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek. Temat wykładu dotyczył właśnie szans młodych ludzi z wyższym wykształceniem w rozwijającym się mieście, czyli na przykład Świdnicy.

  Po oficjalnej części uroczystości nastąpiło spotkanie organizacyjne studentów poszczególnych kierunków studiów WSTT z dziekanami wydziałów. Tak oto kolejny już rok akademicki  w Wyższej Szkole Technologii Teleinformatycznych w Świdnicy został rozpoczęty.

  Jacek Kobak – WSTT Świdnica

  Poprzedni artykułTowarowa jak nowa
  Następny artykułRazem na dzikiego zwierza [FOTO]