PiS z gerberem idzie do wyborów

  0

  Kolejny komitet rusza na wyborczy bój. Kandydatów na prezydenta Świdnicy, burmistrzów Jaworzyny Śląskiej i Strzegomia, wójta gminy Świdnica oraz liderów z list kandydatów do rad zaprezentowało Prawo i Sprawiedliwość. – To zupełna zmiana jakościowa, bo tym razem idziemy sami, jako partia – zapowiedziała poseł Anna Zalewska. Zastrzegła natychmiast, że szyld partii nie oznacza, że ktokolwiek w samorządzie będzie kierowany z góry. – Nie będzie telefonów z Warszawy, zwłaszcza od prezesa Kaczyńskiego – dodała posłanka.

  Zastane układy wymagają przewietrzenia, bo w wielu miejscach powstały już towarzystwa wzajemnej adoracji – można było usłyszeć podczas konwencji. PiS idzie wietrzyć z pomarańczowym gerberem w dłoni. Bo ten kwiat zdaniem komitetu wyborczego  symbolizuje słońce, które zaświeci nad powiatem, miastem i gminami.

  Swój program w skrócie zaprezentował mocno przeziębiony kandydat na prezydenta.  Mariusz Barcicki przedstawił się jako miłośnik miasta i jego historii, czuły na potrzeby ludzi i waleczny obrońca ich praw. Przypomniał, że to dzięki niemu udało się wyrwać porządne odszkodowania z rąk  – jak to określił – amerykańskich kapitalistów (wspominał swoją walkę związkową podczas likwidacji zakładu Remy).  Zapowiedział, że będzie prezydentem stale dostępnym dla mieszkańców, na wizytę u którego nie będą czekać tygodniami. Zapewnił, że nigdy nie pozwoli na sprzedaż mieszkań z lokatorami, ale z przykrością konkludował, że nie będzie rzucał obietnic o wielkich inwestycjach. – Miasto ma 40 milionów złotych zadłużenia, deficyt sięgnie 33 milionów. Przede wszystkim trzeba zrównoważyć budżet – przyznał ze smutkiem. Choć chciałby przeforsować jedną budowę – domu spokojnej starości. (obejrzyj FILM).

  W Jaworzynie Śląskiej kandydatem na burmistrza jest Jacek Krzaczek, w Strzegomiu Marian Góra, w gminie wiejskiej Świdnica Robert Nieć (świdniczanin, asystent poseł Anny Zalewskiej). W Świebodzicach poparcie uzyskał Bogdan Kożuchowicz, który startuje z własnym komitetem. PiS zaprosiło do kandydowania także Elżbietę Gaszyńską, prezesa klubu MKS Świdnica. Jest numerem 2 na liście do sejmiku dolnośląskiego. Listy do rady Miejskiej jeszcze nie są zarejestrowane. Znani są liderzy na listach do rady Miejskiej oraz  częściowa lista kandydatów do Rady Powiatu.

  Liderzy na listach kandydatów do rady Miejskiej Świdnicy:

  1. Mariusz Barcicki

  2. Robert Garstecki

  3. Krzysztof Lewandowski

  4. Wojciech Kielka

  Lista kandydatów do Rady Powiatu

  Okręg nr 1

  Zbigniew Edward Zduńczyk

  Wiesław Antoni  Szelest

  Magdalena Barcicka

  Dariusz Krystian Szydłowski

  Mieczysław Żuraw

  Anna Barbara Dereniowska-Fąfara

  Maciej  Kudyba

  Joanna Fulbiszewska

  Kazimierz Stanisław Wieczorek

  Jadwiga Urszula Żabrowska

  Paweł Grzegorz Jamro

  Tadeusz  Korsak

  Okręg nr 2

  Barbara Maria Burak

  Jolanta Elżbieta Kornel

  Andrzej Jan Pepera

  Lucyna Maria Janik

  Andrzej Stanisław Żebrowski

  Anna Franciszka Adamowska

  Marcin Kudyba

  Anna Dąbrowska-Gust

  Tomasz Czaja

  Robert Jaźwiec

  Okręg nr 5

  Robert Henryk Nieć

  Krystyna  Dymarska

  Magdalena Salińska

  Jan Stanisław Chudziński

  Magdalena  Janik

  Rafał Grzegorz  Łysionek

  Poprzedni artykułKandydaci pod ostrzałem pytań
  Następny artykułDożywocie dla Petika utrzymane