Dożywocie dla Petika utrzymane

  0

  Wrocławski Sąd Apelacyjny utrzymał  w mocy wyrok  świdnickiego Sądu Okręgowego dla zabójcy 17-letniej Ewy. Petr Petik został skazany na dożywocie, sąd wyraził zgodę na publikację jego wizerunku.

  Do tragedii doszło w połowie listopada 2008 roku. Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w sobotę szła do cioci, mieszkającej nieopodal Świdnicy. Przy torach kolejowych na ulicy Bystrzyckiej zaatakował ją 21-letni wówczas Petr Petik. Chłopak wielokrotnie ją zgwałcił i wreszcie udusił. Podczas procesu nie potrafił wyjaśnić motywów swojego działania. Miał za sobą nieudaną noc z alkoholem i bójkami. Mówił, że był zły. Ewy nigdy wcześniej nie widział. W sądzie przyznawał się do gwałtu, ale zapewniał, że gdy odchodził, jeszcze żyła. Eksperci nie podzielili jego opinii. Sąd Apelacyjny nie znalazł żadnych okoliczności łagodzących ani takich, które wskazywałyby na udział innych osób. Obrona wskazywała na znalezione przy ofierze inne niż Petika ślady genetyczne. Ten wątek nie został potwierdzony.

  Śmierć lubianej licealistki wstrząsnęła mieszkańcami Świdnicy. Kilka dni po odnalezieniu zwłok przez miasto przeszedł marsz milczenia przeciwko przemocy.


  Poprzedni artykułPiS z gerberem idzie do wyborów
  Następny artykułKropla Życia w Nepokalanowie