Nauczyciele z Gminy Świdnica nagrodzeni

  0

  Dzień Edukacji Narodowej – to polskie święto obchodzone 14 października. Z tej okazji Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek wręczyła nagrody wraz z listami gratulacyjnymi dyrektorom i nauczycielom gminnych placówek oświatowych.

  – Dziękuję za Waszą pracę i współpracę, podejmowany trud w wychowaniu dzieci i młodzieży uczęszczających do naszych gminnych placówek. Cieszę się z faktu, że nasze placówki doczekały się uznania nie tylko wśród naszej lokalnej społeczności, ale również miasta Świdnicy i okolic, czego dowodem są gimnazja do których uczęszcza młodzież spoza gminy. Chciałabym podkreślić, że dzisiejsze święto nie jest tylko zwykłym kultywowaniem zwyczaju. Jest wspaniałą okazją, aby ukazać istotę i trudności pracy nauczyciela, wychowawcy i pedagoga całemu społeczeństwu, a jednoczenie wynagrodzić Państwa wysiłki. Dziękujemy Wam za wszystkie starania, które wkładacie w wychowanie i edukację swoich wychowanków.

  Niech Wasza praca przyczyni się do budowania autorytetu szkoły wśród uczniów, rodziców i środowiska lokalnego, ogromna jest bowiem rola pedagogów, którzy swoją postawą potrafią kształtować młode pokolenia.

  Życzymy Państwu zdrowia, zadowolenia z pięknej pracy, którą wykonujecie, zadowolenia z sukcesów swoich uczniów i wychowanków. Niech się spełnią Państwa najskrytsze marzenia, zarówno osobiste, jak  i zawodowe zwróciła się wójt gminy w słowach uznania do przybyłych nauczycieli.

  Podczas gminnych obchodów Dnia Edukacji zorganizowanych w sali narad Urzędu Gminy Świdnica 11 dyrektorów z gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli oraz 4 nauczycieli otrzymało nagrody wójta na łączną kwotę 15,3 tys zł.

  Dyrektor Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej – Elżbieta Marcińska

  Dyrektor – Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie Zbigniew Janus

  Dyrektor Gimnazjum w Witoszowie Dolnym – Piotr Dubiel

  Dyrektor – Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej Agata Malik

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Pawła II w Grodziszczu – Alicja Lasocka

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej Elżbieta Dolińska

  Dyrektor Szkoły Podstawowa w Mokrzeszowie – Małgorzata Urbanek

  Dyrektor Szkoły Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pszennie Tadeusz Szarwaryn

  Dyrektor Szkoły Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym Krystyna Kwaśnik

  Dyrektor Przedszkola w Pszennie Ewa Wasilenia

  Dyrektor Przedszkola w Witoszowie Dolnym Renata Piotrowska

  Nagrodę Wójta Gminy Świdnica otrzymało także 4 nauczycieli, tj:

  Edyta Zerka – Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i doradca zawodowy
  Elżbieta Kruk – Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie – nauczyciel matematyki i fizyki
  Agnieszka Malczewska – Gimnazjum w Witoszowie Dolnym – nauczyciel matematyki
  Małgorzata Skorupa – nauczyciel wychowania przedszkolnego

  13 października br. na uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wójt Gminy złożyła gratulacje i podziękowania dla Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP Świdnica-Witoszów Dolny. Pomimo, że już od kilkunastu lat są poza murami gminnych placówek oświatowych, ich aktywność wcale nie wygasła. Potwierdzeniem tego były słowa hymnu, którym rozpoczęli uroczystość: Bogatsi w doświadczenie, odporni na zły los, unieśmy w górę głowy i zaśpiewajmy w głos. Nie bójmy się jesieni, bo to nie życia kres, nie bójmy się jesieni, wszak ona złota jest. A dziś już emeryci wkraczamy w nowy szlak, na nowej drodze życia, niech każdy myśli tak. Nie bójmy się jesieni – z nadejścia jej się śmiej, nie bójmy się jesieni – bo wielki urok w niej.

  Poprzedni artykułRemont dworca kolejowego już wkrótce
  Następny artykułParowóz wraca do muzeum