Dolnośląski Szlak UNESCO w Krakowie

  0

  Był Toruń, Zamość teraz czas na Kraków. Właśnie w stolicy Małopolski przedstawiciele władz Świdnicy oraz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej będą promować dolnośląskie zabytki UNESCO w ramach unijnego projektu „Dolnośląski Szlak UNESCO”.

  Kraków jest trzecim z pięciu miast, których mieszkańcom przedstawiane jest dolnośląskie dziedzictwo UNESCO: świdnicki Kościół Pokoju, Kościół Pokoju w Jaworze oraz Hala Stulecia we Wrocławiu.

  Podobnie jak w Toruniu i Zamościu Dni Dolnego Śląska rozpoczyna konferencja prasowa w Urzędzie Miasta w Krakowie, podczas której zaprezentowany zostanie projekt Dolnośląskiego Szlaku UNESCO. W Teatrze Bagatela zaplanowano projekcję krótkometrażowego filmu pt. „Tajemnica Pastora” w reżyserii Doroty Petrus i Bogdana Lęczara, a artyści ze Starego Teatru w Krakowie oraz muzycy Piwnicy pod Baranami wykonają spektakl pt. „Mądry tak nie podróżuje…”.

  W ramach projektu przewidziano także konferencję dla nauczycieli szkół licealnych, na której nastąpi prezentacja Dolnośląskiej Ścieżki Edukacyjnej. Natomiast w Zabytkowych Piwnicach Międzynarodowego Centrum Kultury na krakowskim rynku otwarta zostanie wystawa prezentująca obiekty i miejsca na Dolnośląskim Szlaku UNESCO zatytułowana „Odwiedź Dolny Śląsk nie wyjeżdżając z Krakowa”, którą będą mogli oglądać przez kilka następnych dni mieszkańcy miasta oraz turyści.

  W ramach projektu przewidziana jest jeszcze prezentacja Dolnośląskiego Szlaku UNESCO w Wieliczce. Zakończenie projektu, będące jednocześnie podsumowaniem całej akcji zaplanowane jest na grudzień 2010 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu.

  ***

  Dolnośląski Szlak UNESCO to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Fundusze na jego realizację pozyskało miasto Świdnica. Wykonawcą projektu jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy.

  Poprzedni artykułParowóz wraca do muzeum
  Następny artykułIm się udało, teraz czas na Ciebie