111 załóg na Dolnośląskim

  0

  Zakończenie sezonu rajdowego w Kłodzku zapowiada się spektakularnie. W 20. Rajdzie Dolnośląskim, który zaczyna się już w piątek,  wystartuje 47 załóg w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i aż 64 w cyklu Rajdowego Pucharu Polski. Obecność potwierdziła cała krajowa czołówka, łącznie z Kajetanem Kajetanowiczem, który już przed finałem rywalizacji zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski 2010.

  Rajdowa rywalizacja na trasie 20. Rajdu Dolnośląskiego rozpocznie się już w piątek wieczorem, od klasycznego Superoesu na ulicach Kłodzka (godz. 19.18). Wcześniej, ok. godz. 18.00 rajdowcy pojawią się w Rynku, gdzie odbędzie się oficjalna ceremonia startu. Sobotnie ściganie rozpoczną przed godziną 9.00 na Spalonej i przejadą 10 odcinków specjalnych. Niedzielne ściganie zacznie się nieco później, bo o godz. 10.30 na Dębowinie, a do przejechania będzie 8 oesów. Pierwszego dnia zawodów do pokonania mają blisko 90 km oesowych, drugiego – nieco ponad 70 km. Jednak cała trasa rajdu (wraz z dojazdówkami) wyniesie aż 575,51 km. Jako pierwsi na trasie pojawiać się będą zawodnicy rywalizujący w ramach ostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a ok. 50 minut po nich przejedzie tzw. druga liga (pierwszego dnia omijając ostatni przejazd Kolonii Gaj).

  Mistrzów nie zabraknie

  Listę zgłoszeń 20. Rajdu Dolnośląskiego w RSMP otwierają aktualni Mistrzowie Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, którzy na trasie zaprezentują się Subaru Imprezą z numerem 1. Z numerem 2 Mitsubishi Lancerem Evo X pojedzie zagraniczny gość Andreas Aigner. Trójkę otrzymał Tomasz Kuchar, a czwórkę – trzykrotny rajdowy Mistrz Polski Bryan Buffier. Z numerem 5 zobaczymy Leszka Kuzaja i Jakuba Gerbera.
  W barwach dolnośląskich klubów walczyć będzie 7 załóg. Jako Automobilklub Ziemi Kłodzkiej wystąpią Łukasz Markowski i Maciej Machela (24), Mariusz Woźniczko i Daniel Leśniak (26), Tomasz Żerebecki i Ewa Rybko (27), Tomasz Ratajczyk i Damian Paliga (43). Z logiem Automobilklubu sudeckiego zgłosili się Marcin i Michał Dobrowolscy (23), Rafał Stalmach i Michał Kaźmierczak (25). Robert Wiśniewski (45) zaprezentuje się jako Automobilklub Wałbrzyski.

  Na trasie Rajdu Dolnośląskiego nie zabraknie także świdnickiego akcentu. W ramach Rajdowego Pucharu Polski wystartują zawodnicy Motoświdnica Rally Team Tomasz Hupało i Rafał Fiołek, którzy powalczą o pierwsze miejsce w klasie N – 3. Jak zapowiadali rajdowcy ze Świdnicy na swoim terenie nie będą zbyt gościnni.

  Poprzedni artykułJagła – jedyny atut Platformy?
  Następny artykułDoprowadzić do normalności