Zlikwidowali nielegalne przeszkody

  1

  Nie poskaczą już rowerzyści na przeszkodach, które sami zrobili. W ubiegłym tygodniu zlikwidowano 11 skoczni w Parku Młodzieżowym w Świdnicy. Rowerzyści spędzali w nim każdą wolną chwilę. Zanim powstał skatepark było to jedyne miejsce w Świdnicy do ekstremalnej jazdy na rowerze. – To było nasze miejsce, sami wykonaliśmy przeszkody, teraz ktoś nam je zburzył, bo podobno zagrażają naszemu zdrowiu. – denerwuje się młody człowiek, który nie chciał nam się przedstawić. Problem w tym, że powstały nielegalnie.

  Ekipa, która likwidowała przeszkody powiedziała nam  o profesjonalnym wykonaniu przeszkód. Pod ziemią, która dla lepszej twardości wymieszana była z gliną znajdowały się cegły. Niektóre z przeszkód miały specjalny system odprowadzający wodę. Jednak mimo profesjonalnych konstrukcji znajdowały się one w parku nielegalnie. – Przeszkody w parku przy ul. Armii Krajowej zostały wykonane nielegalnie, a ich lokalizacja z nikim nie była uzgadniana. – tłumaczy Maria Kasprowicz – Gładysz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Przeszkody były niebezpieczne nie tylko dla rowerzystów, ale też dla innych osób, które spacerowały po parku. W związku z tym zmuszeni byliśmy je usunąć. – dodaje Kasprowicz – Gładysz.

  Rowerzystów z toru przeszkód w parku zachęcamy do korzystania ze skateparku, który jest miejscem zdecydowanie lepiej przygotowanym do różnych akrobacji. – zachęcają urzędnicy. Problem w tym, że ze skateparku są przeganiani.

  [photospace]

  Poprzedni artykułRecital piosenki aktorskiej i kabaretowej
  Następny artykułWyjątkowe spotkanie z Azją