Zarzuty za wypadek w Słotwinie

  0

  Prokurator Rejonowy w Świdnicy przedstawił 57-letniemu  Zygmuntowi J. z Chorzowa zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego w Słotwinie, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosły dwie kobiety.

  W toku dotychczas przeprowadzonego śledztwa ustalono, że w dniu 09.08.2010r. kierujący samochodem ciężarowym marki DAF z naczepą, naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym jadąc z prędkością przekraczającą dozwoloną w miejscu zdarzenia, wskutek czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w idące chodnikiem po prawej stronie dwie kobiety, które w następstwie doznanych obrażeń poniosły śmierć na miejscu. Samochód ciężarowy zjeżdżając na pobocze przejechał wzdłuż budynku mieszkalnego ocierając się o niego, niszcząc elewację zewnętrzną i wybijając szyby w oknach na parterze budynku, wjechał w murek odgradzający chodnik od jezdni burząc go, uszkodził słup energetyczny  i zatrzymał się między budynkiem a zburzonym murkiem.

  W toku śledztwa uzyskano opinię biegłego z zakresu techniki samochodowej, który stwierdził, że pojazd w chwili wypadku posiadał sprawne układy hamulcowy, kierowniczy i zawieszenia.

  Podejrzany nie przyznał się do stawianego zarzutu, wyjaśniając iż nie zapanował nad pojazdem z przyczyn od niego niezależnych. Zygmunt J. prawo jazdy posiadał od 1971 roku. Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zawieszenia w wykonywaniu zawodu kierowcy.

  W śledztwie przeprowadzone zostaną dalsze czynności dowodowe, mające na celu zweryfikowanie linii obrony podejrzanego i kompleksowe wyjaśnienia okoliczności sprawy.

  Za spowodowanie wypadku komunikacyjnego, którego następstwem jest śmierć człowieka grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

  Poprzedni artykułWspólnota ogłasza casting
  Następny artykułW sobotę gra ŚKPR, wszyscy na mecz