Podziękowania i plany na przyszłość

  0

  Wrócili do Polski 26 sierpnia, przejechali 8307 kilometórw, odwiedzili 12 państw. Mowa oczywiście o świdnickich podróżnikach, którzy starym VW wybrali się w podróż po Europie. Teraz przyszedł czas na podsumowanie wyprawy i podziękowania.

  Wyprawa zajęła nam 27 dni. Ponad dwudziestoletnim VW Transporterem T3 przejechaliśmy w 5 osób 8307 km. Pieniądze na wyprawę zbieraliśmy przez pół roku, busa kupiliśmy 3 miesiące przed wyprawą – z białego busa dostawczego przerobiliśmy go na hipisowskiego campera z palmami i rozkładaną kanapą.

  Przejechaliśmy przez 12 państw: Polska-Czechy-Austria-Liechtenstain-Szwajcaria-Włochy-Monaco-Francja-Hiszpania-Gibraltar-Portugalia-Francja-Niemcy. W Szwajcarii zepsuła nam się skrzynia biegów, w Barcelonie ktoś ukradł z busa wszystkie nasze torby a na Gibraltarze aresztowała nas policja. Byliśmy na alei gwiazd w Cannes, braliśmy udział w corridzie, widzieliśmy małpy na Gibraltarze, nurkowaliśmy w Oceanie Atlantydzkim oraz zobaczyliśmy dziesiątki innych miejsc.  Spaliśmy na plażach, na dziko pod namiotem lub w busie i jedliśmy konserwy zabrane z Polski.

  Na naszym blogu www.BusemPrzezSwiat.pl umieszczaliśmy relacje i zdjęcia z każdego dnia podróży.

  Dziękujemy wszystkim którzy nas wsparli i pomogli nam spełnić marzenie – bez Was ta wyprawa nie doszła by do skutku.

  Niestety ostatnie kilometry bus musiał przejechać na lawecie z powodu ponownej awarii skrzyni biegów. Aktualnie jesteśmy na etapie zbierania pieniędzy na lawetę – musieliśmy pożyczyć kilka tysięcy, przez zimę będziemy pracować aby oddać tę pożyczkę. W kolejnych miesiącach planujemy naprawę busa. Na przyszły rok, gdy bus będzie już sprawny mamy zamiar udać się w kolejną wyprawę – trasy jeszcze nie znamy (być może Bałkany lub Skandynawia). W międzyczasie prawdopodobnie udamy się w rajd dookoła Polski.

  Zgłosiły się do nas inne ekipy z całej Polski posiadające VW Transportery T2 i T3, które chcą dołączyć do projektu “Busem Przez Świat” – bardzo możliwe, że w kolejne wyprawy udamy się w kilka busów.

  Trzymamy kciuki!

  O przygodach podróżników ze Świdnicy przeczytasz także:

  Świdniczanie busem przez świat

  Wyruszyli o północy

  Wyprawa była zagrożona, ale jadą dalej

  W Hiszpanii okradli podróżników!

  Pech, pech i jeszcze raz pech!

  Poprzedni artykułDo takich szkół chce się iść
  Następny artykułPoświęcą tornistry