Do takich szkół chce się iść

  0

  1 września zabrzmiały pierwsze dzwonki w świebodzickich szkołach. Tradycyjnie maluchy i młodzież przywitały nowy rok szkolny. Niektórzy mieli szczególne powody do radości – po wakacjach na dzieci z Cierni czekała nowa szkoła, a uczniowie SP 4 mają nowe boisko.

  Uroczysta inauguracja roku szkolnego w świebodzickich placówkach oświatowych w tym roku odbyła się w Zespole Szkół Integracyjnych w Cierniach. Nie bez powodu to właśnie tu świętowano szczególnie rozpoczęcie nauki. Dzieci przywitali dobrze znani nauczyciele i „starzy” koledzy z ławek – ale za to zupełnie nowa szkoła. Budynek dydaktyczny ZSI tak jak obiecywał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, jest gotowy na 1 września. Pachnące farbą ściany i tynki, kolorowe korytarze i sale, piękny holl ze świetlikiem, dzięki któremu na korytarzu jest niezwykle jasno – tak wygląda nowy obiekt.

  – Cieszę się, że macie już tę swoją wymarzoną szkołę, wiem, że bardzo na nią czekaliście – mówił do dzieci burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Mam nadzieję, że wytrzymacie jeszcze dwa, maksymalnie 3 tygodnie, do momentu aż będą się tu mogły rozpocząć zajęcia. Czekamy jeszcze na stosowne pozwolenia i wtedy będzie można szkołę w pełni użytkować.

  Wszystko wskazuje na to, że pierwsze zajęcia odbędą się tu 20 września, więc nie trzeba będzie zbyt długo czekać. – Będzie czas jeszcze „pożegnać” się ze starą szkołą, która wiernie służyła wam przez tyle lat – żartował burmistrz.

  Uroczysta inauguracja roku szkolnego została poprzedzona mszą świętą, odprawioną przez księdza Witolda Wojewódkę. Wzięli w niej udział, oprócz burmistrza Kożuchowicza, także obaj zastępcy: Zbigniew Opaliński i Ireneusz Zyska, przewodnicząca RM Elżbieta Horodecka, szefowa Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM Zofia Choińska, dyrektor ZSI Magdalena Stąpor, zaproszone panie dyrektorki wszystkich szkół i przedszkoli w mieście, a także rodzice i oczywiście uczniowie szkoły.

  W przyszłym roku będzie gotowa nowa sala gimnastyczna oraz łącznik, łączący oba budynki, zostanie także zmodernizowany stary budynek szkolny. To największa inwestycja oświatowa w tej kadencji, a szkoła będzie bez wątpienia jedną z najnowocześniejszych w regionie, z pracowniami multimedialnymi, językowymi, a także gabinetem do zajęć z fizyki i chemii, z bezprzewodowym internetem.

  Ale radośnie było także i w innych szkołach – świeżo wyremontowanych i odnowionych. Choć niewątpliwie szczególnie cieszyły się dzieci z „Czwórki”, które mają od tego roku szkolnego nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią. A lada moment rozpocznie się tu także budowa placu zabaw dla najmłodszych dzieci.

  [photospace]

  Poprzedni artykułButy potrzebne na wyjazd
  Następny artykułPodziękowania i plany na przyszłość