Jechał bez prawa jazdy?

  0

  W sprawie jest wiele znaków zapytania. Nie ma żadnego świadka zdarzenia. – mówi prokurator Ewa Ścierzyńska. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wypadku samochodowego, do jakiego doszło w środę, 8 września,  około godziny 19.00 na drodze krajowej numer 5. W okolicach Dobromierza w wypadku zginęło dwoje kierowców, 20 – letnia kobieta i 30 – letni mężczyzna. W szpitalu w stanie ciężkim przebywa pasażer jednego z samochodów.

  – Jedyną osobą, która mogłaby wyjaśnić okoliczności tragicznego wypadku jest pasażer jednego z samochodów. Niestety, w tej chwili przeprowadzenie z nim jakichkolwiek czynności śledczych jest niemożliwe. Jego stan jest nadal poważny – poinformowała nas prokurator Ścierzyńska.

  W wyjaśnieniu wypadku mają pomóc biegli z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej. W tym momencie trudno stwierdzić ze stuprocentową pewnością, jakie były przyczyny wypadku.

  W śledztwie pojawia się również wątek braku uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi przez jednego z kierowców. – Tę sprawę bada świdnicka policja, mogę jedynie powiedzieć, że kierowca wcześniej był już karany za jazdę bez uprawnień. – dodaje Ścierzyńska. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kierowca w dniu zdarzenia nie posiadał prawa jazdy.

  Prokuratura Rejonowa i Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy zwracają się z apelem do wszystkich, którzy mogli być świadkami tragicznego wypadku o pomoc w ustaleniu przyczyn.

  Poprzedni artykułTrwa budowa dworca autobusowego
  Następny artykułŚwInKa zaatakuje dwa razy!