Frasyniuk, Morawiecki i Suleja o Solidarności

  0

  Debatę z udziałem świdniczan zaplanowano na czwartek, 23 września na godz. 18.00. W sali narad (budynek Urzędu Stanu Cywilnego) wszyscy zainteresowani, w tym uczniowie świdnickich szkół średnich, spotkają się z osobami, które będą mówiły o własnym zaangażowaniu w Solidarność.

  Na pytanie, co zawdzięczamy Solidarności będą mówić: Władysław Frasyniuk, przywódca NSZZ Solidarność na Dolnym Śląsku w latach 80-tych, Kornel Morawiecki, przywódca Solidarności Walczącej, prof. Władysław Suleja, dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

  – W ramach kolejnej debaty z cyklu „Polska – czy mnie to obchodzi?” chcemy porozmawiać o jednym z najważniejszych wydarzeń w powojennej historii Polski – o „Sierpniu” i powstaniu Solidarności. Chcemy, by młodzi ludzie z ust współtworzących historię Solidarności dowiedzieli się jak było naprawdę. Tym bardziej to ważne, że w ostatnim czasie o Solidarności mówi się wyłącznie w kategoriach kłótni i sporów. Być może starsi już nie pamiętają, a młodzi nie potrafią zrozumieć fenomenu Solidarności, która w ciągi kilku miesięcy zjednoczyła 10 milionów Polaków. Ciekawych informacji z pewnością nie zabraknie – zachęca Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy, pomysłodawca przedsięwzięcia.

  Debatę na żywo transmitować będzie telewizja „Teletop Sudety”, początek o godz. 18.00. Świdniczanie, mogą na żywo uczestniczyć w spotkaniu.

  [photospace]

  Poprzedni artykułMarzenia się spełniają [FOTO]
  Następny artykułTy też możesz uratować komuś życie