Wymarzone wakacje świdniczan

  0

  Barcelona – to do tego miasta najchętniej polecieliby na wakacje świdniczanie. Sporo osób marzy też o zwiedzeniu Paryża i Rzymu. Tak wynika z internetowej sondy przeprowadzonej na portalu Swidnica24.pl.

  W sondzie wzięło udział prawie 400 osób, które przez 11 dni wybrały miasto, w jakim spędziliby wymarzone wakacje. Najwięcej głosów zdobyła słoneczna Barcelona. Słynną aleję La Rambla, Park Guell, czy hiszpański kościół La Sagrada Familia chce zobaczyć 30 procent głosujących świdniczan. – Barcelona to jedno z najbardziej ulubionych europejskich miast dolnośląskich turystów. To dzięki licznym zabytkom, a także niezwykłemu klimatowi i ludziom, pobyt w tym mieście, to jedna wielka przygoda – mówi Monika Półtorzycka-Jon, specjalista ds. marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. – Do Barcelony Girona z wrocławskiego lotniska można polecieć trzy razy w tygodniu: w środę, piątek i w niedzielę. Wybierając się tam pod koniec września można kupić bilet w jedną stronę już za ok. 100 złotych – dodaje.

  W pierwszej trójce, typowanej przez świdniczan, znalazły się też jedne z najbardziej romantycznych europejskich stolic – Paryż i Rzym. Przy Wieży Eiffla lub Katedrze Notre-Dame widzi się na zdjęciu 17 procent świdniczan. Z kolei w Wiecznym Mieście Colloseum i Plac Świętego Piotra chce zobaczyć 11 procent głosujących. – Zarówno do Paryża Beauvais, jak i do Rzymu Ciampino można polecieć z Portu Lotniczego Wrocław trzy razy w tygodniu. Decydując się na przedłużone, wrześniowe wakacje można dostać bilet na każde z tych połączeń za ok. 120 złotych w jedną stronę – mówi Monika Półtorzycka-Jon.

  W sumie świdniczanie typowali jedno z dziesięciu miast Europy. Poza Barceloną, Paryżem, Rzymem do wyboru internauci mieli też: Oslo, Malagę, Forli, Eindhoven, Mediolan oraz Burgas.

  ***

  Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko między innymi z autostrady A4. Oferuje regularne połączenia lotnicze z 31 portami europejskimi, m.in. z Rzymem Ciampino, Paryżem Beauvais i Oslo Torp. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

  foto Wikipedia

  Tagi: LOT, lotnisko, Port Lotniczy Wrocław, samolot, sonda, Świdnica, wakacje

  Poprzedni artykułGiełda Pracy
  Następny artykułBramki zatrzymają przed wiaduktem?