Śledztwo w sprawie wypadku w Słotwinie

  0

  Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w sprawie wypadku komunikacyjnego do jakiego doszło w dniu 09.08.2010 r. około godziny 3.00 na drodze krajowej nr 35 w miejscowości Słotwina, gdzie kierujący tirem z naczepą, jadąc od strony Świdnicy na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w idące w tym samym kierunku dwie kobiety, które poniosły śmierć na miejscu.

  Samochód ciężarowy zjeżdżając na pobocze przejechał wzdłuż budynku mieszkalnego ocierając się o niego, niszcząc elewację zewnętrzną i wybijając szyby w oknach na parterze budynku, wjechał w murek odgradzający chodnik od jezdni burząc go, uszkodził słup energetyczny  i zatrzymał się między budynkiem, a zburzonym murkiem.

  W śledztwie przeprowadzonym przez prokuratora, z udziałem funkcjonariuszy Policji, specjalistycznych służb oraz biegłego dokonano oględzin miejsca zdarzenia oraz pojazdu, zabezpieczając materiał dowodowy niezbędny do dalszych badań. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia czynności wykluczyły naruszenie konstrukcji budynku mieszkalnego. Kierujący pojazdem mężczyzna z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Z wykonanych z jego udziałem badań wynika, że był trzeźwy. Dla potrzeb śledztwa zabezpieczono tachograf jak również cały pojazd, który zostanie poddany specjalistycznym badaniom technicznym, które są niezbędne dla oceny zachowania kierowcy i jego ewentualnej odpowiedzialności karnej.

  Czynności z udziałem kierowcy zostaną przeprowadzone kiedy tylko umożliwi to stan jego zdrowia.


  Poprzedni artykułSzukają grobów niemieckich żołnierzy
  Następny artykułPomóżmy mieszkańcom Bogatyni