Obwodnica dla Świdnicy?

  0

  Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej zwraca się z apelem do Ministra Infrastruktury, Cezarego Grabarczyka o przyspieszenie budowy południowej obwodnicy miasta Świdnica oraz do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Marka Łapińskiego o jak najszybsze wybudowanie zachodniej obwodnicy Świdnicy.

  W związku z realizacją przez samorządy Powiatu Świdnickiego i samorząd Województwa Dolnośląskiego znaczącej dla regionu inwestycji budowy drogi powiatowej nr 3396D na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5 a drogą wojewódzką nr 382 i ul. Stęczyńskiego w Świdnicy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, której zakończenie datuje się na wrzesień 2011, przyspieszenie budowy obu obwodnic staje się kluczowe dla miasta i regionu. Realizacja tych trzech inwestycji – łącznika do A4 i obu obwodnic – pozwoli na całkowite i kompleksowe wyeliminowanie tranzytu przez centrum miasta kierując podróżujących poza jego granice i pozwalając na szybsze i bezpieczniejsze skomunikowanie z autostradą A4 i resztą kraju. O budowę obu obwodnic powalczą także sami mieszkańcy Świdnicy. Przedstawiciele Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej zbierają podpisy popierające jak najszybszą realizację obu inwestycji. Akcja jest prowadzona po przez wolontariuszy, którzy będą zbierać podpisy pod wspólnym apelem. Obecnie jest prowadzona indywidualnie oraz przed sklepem Intermarche przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 2 w piątki w godz. od 17.00 do ok. 20.00 oraz w Rynku w każdą sobotę w godz. od 10.00 do ok. 14.00.

  Przewidywany termin zakończenia akcji: 30.09.2010. Zachęcamy naszych mieszkańców do poparcia tej inicjatywy. Koordynatorem akcji jest Tadeusz Grabowski ze Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej.

  Poprzedni artykułPotrzebna krew
  Następny artykułGranitowe cudeńka