Muzyka Haydna na deskach teatru

    0

    W sobotni wieczór w świdnickim teatrze miejskim rozbrzmią symfonie Josepha Haydna. Koncert Wrocławskiej Orkiestry Barokowej odbędzie się w ramach Forum Musicum 2010. Będzie to doskonała zapowiedź tego co czeka nas podczas koncertów w ramach tegorocznego festiwalu Wratislavia Cantans. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

    Joseph Haydn – Symfonie, Wrocławska Orkiestra Barokowa, sobota 28 sierpnia godzina 20:00, sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, wstęp wolny.

    ***

    Wrocławska Orkiestra Barokowa debiutowała w październiku 2006 roku. Zespół powstał z  inicjatywy Andrzeja Kosendiaka, Dyrektora Naczelnego Filharmonii Wrocławskiej i jest jedynym w Polsce zespołem filharmonicznym grającym na instrumentach historycznych. Zespół, którego Dyrektorem Artystycznym od początku jego działalności jest wiolonczelista Jarosław Thiel, specjalizuje się w repertuarze z czasów od późnego baroku do klasycyzmu. Mimo krótkiego okresu istnienia Orkiestra dopracowała się już sporego repertuaru, który uwzględnia wiele zapomnianych dzieł dawnych kompozytorów.