Muzyka Haydna na deskach teatru

  0

  W sobotni wieczór w świdnickim teatrze miejskim rozbrzmią symfonie Josepha Haydna. Koncert Wrocławskiej Orkiestry Barokowej odbędzie się w ramach Forum Musicum 2010. Będzie to doskonała zapowiedź tego co czeka nas podczas koncertów w ramach tegorocznego festiwalu Wratislavia Cantans. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

  Joseph Haydn – Symfonie, Wrocławska Orkiestra Barokowa, sobota 28 sierpnia godzina 20:00, sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, wstęp wolny.

  ***

  Wrocławska Orkiestra Barokowa debiutowała w październiku 2006 roku. Zespół powstał z  inicjatywy Andrzeja Kosendiaka, Dyrektora Naczelnego Filharmonii Wrocławskiej i jest jedynym w Polsce zespołem filharmonicznym grającym na instrumentach historycznych. Zespół, którego Dyrektorem Artystycznym od początku jego działalności jest wiolonczelista Jarosław Thiel, specjalizuje się w repertuarze z czasów od późnego baroku do klasycyzmu. Mimo krótkiego okresu istnienia Orkiestra dopracowała się już sporego repertuaru, który uwzględnia wiele zapomnianych dzieł dawnych kompozytorów.

  Poprzedni artykuł Odsłonięcie pod samym niebem
  Następny artykułSpłonęła słoma warta 300 tysięcy