Marzenia się spełniają!

  0

  Barwnym korowodem, uroczystą mszą świętą i występami zespołów artystycznych mieszkańcy Stachowic świętowali otwarcie nowej świetlicy. Nowy obiekt o wartości ponad 617 tys. zł. od dziś spełnił marzenia wielu Stachowiczan.

  – Po 50 latach spełniło się marzenie mieszkańców Stachowic. Od dziś mieszkańcy naszej miejscowości mogą cieszyć się z nowego obiektu jakim jest świetlica. Już dwa lata temu wokół tego placu posadziliśmy 1000 dębów. Ta wiadomość z pewnością ucieszy młodzież, która do tej pory mogła tylko w sezonie wiosenno-jesiennym korzystać z boiska sportowego. Teraz przez cały rok, bez względu na pogodę swój wolny czas będzie mogła spędzić na świetlicy. Ogromne zadowolenia wyrażają również członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, aktywnie uczestniczące w życiu gminnym, wielokrotnie prezentujące swoje kulinarne specjały podczas jarmarków i dożynek gminnych. Na ręce Pani Wójt  w imieniu całej Rady Sołeckiej i mieszkańców wsidziękuję za dostrzeżenie potrzeb naszej lokalnej wspólnoty– mówił sołtys wsi Benedykt Dziedzic.

  Ta inwestycja z pewnością ułatwi wzajemną integrację, komunikację, a przede wszystkim techniczną organizację spotkań. Realizacja projektu umożliwi rozwój tożsamości społeczności lokalnej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich oraz przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców Stachowic. Pragnę serdecznie podziękować mieszkańcom, a w szczególności grupie inicjatywnej ze  Stachowic, która zainicjowała działania na rzecz opracowania dokumentacji oraz pracownikom działu inwestycji i infrastruktury technicznej w Urzędzie Gminy Świdnica za realizację budowy nowej świetlicy w Stachowicach. Uważam, że wszyscy możemy być dumni i szczęśliwi z tego obiektu– mówiła wójt gminy podczas uroczystego otwarcia.

  W ramach inwestycji powstał obiekt o powierzchni użytkowej ponad 125 m2 w pełnym węzłem sanitarnym i kanalizacją deszczową.  Wykonano oświetlenie zewnętrzne terenu w strefie wjazdu i lokalizacji budynku świetlicy, teren wokół świetlicy został utwardzony, a co najważniejsze obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie “Odnowa i rozwój wsi”, na który władze gminy otrzymały 384 tys. zł. dotacji ( 75% kosztów kwalifikowanych ).

  Poprzedni artykułDaj się spisać, to ważne
  Następny artykułMroczne tajemnice Mokrzeszowa