Już jutro w Strzegomiu rozpocznie się XIX Międzynarodowy Festiwal Folkloru – impreza o znacznej randze wpisana już na stałe w letnie kulturalne kalendarium wydarzeń dolnośląskich.
Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru odbędzie się w dniach 11 – 15 sierpnia 2010 r. W ramach festiwalu zaplanowano prezentacje artystyczne na głównej scenie festiwalowej, koncerty zwiastuny, animacje gier i zabaw. W Strzegomiu zaprezentują się artyści z Jordanii, Korei, Meksyku, Słowenii, Ukrainy, Węgier i Włoch. Ważnym elementem będzie impreza pod nazwą “Rynek Świata 2010″, gdzie spotkają się miłośnicy tańca, muzyki i dobrej, narodowej kuchni.
Międzynarodowy Festiwal Folkloru po raz kolejny przypomni wszystkim o tradycjach i zwyczajach narodowych. Artyści wskażą nam czym są korzenie, tożsamość i przynależność kulturowa. Międzynarodowy Festiwal Folkloru będzie więc wspaniałą promocją dziedzictwa wielu państw.
[photospace]







![Strażacy uwalniali lisa ze… zderzaka [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/lis-w-zderzaku-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/page-11-100x75.jpg)

![Kto wygrał zaproszenia na świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA w Świdnicy? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)