Wakacje uśmiechu w Żarowie

  0

  W ubiegłym tygodniu na terenie Żarowa w ramach wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży odbyły się “Wakacje uśmiechu 2010″ pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miejską w Żarowie.

  Projekt ten obejmował m.in. turniej tenisa stołowego oraz warsztaty plastyczne, przeprowadzone w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Jednak największą atrakcją bez wątpienia był wyjazd do Warszawy. Uczestnikami były dzieci i młodzież, podopieczni świetlic środowiskowych z terenu gminy Żarów oraz radni z żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej. Wizyta u Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka, zwiedzanie Sejmu, Senatu, jak i samej stolicy okazały się dla wszystkich nie lada gratką. Wizytę w Warszawie dzieci rozpoczęły od spotkania ze swoim Rzecznikiem, z którym rozmawiały na bardzo ważne tematy dotyczące właśnie ich praw. Na zakończenie Rzecznik przygotował dla każdego upominek. Tuż po spotkaniu, 53-osobowa grupa młodszych i starszych mieszkańców gminy Żarów wyruszyła w stronę Sejmu i Senatu. Wszyscy z ciekawością zwiedzali miejsca, które wcześniej mogli oglądać tylko na ekranach swoich telewizorów. Największy podziw dzieci wzbudziła sala plenarna.

  Resztę dnia poświęcono zwiedzaniu samej Warszawy, po której świetnymi przewodnikami okazali się pracownicy Biura Rzecznika Praw Dziecka. Na zakończenie przyszła pora na przejażdżkę warszawskim metrem.

  Młodzieżowa Rada Miejska w Żarowie pragnie bardzo serdecznie podziękować za pomoc i wielkie wsparcie przy realizacji „Wakacji Uśmiechu 2010″ Panu Markowi Michalakowi- Rzecznikowi Praw Dziecka, Pani Lilli Gruntkowskiej- Burmistrz Miasta Żarów, Pani Anicie Denes-Ziemkiewicz- kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie, zarządom Banku Spółdzielczego w Świdnicy oraz sieci supermarketów „EKO” (sklep w Żarowie), Panu Kazimierzowi Kozłowskiemu (Piekarnia „Jutrzenka”), Państwu Bożenie i Marianowi Bujakom (sklep „Warzywko”), Państwu Katarzynie i Piotrowi Zywerom (sklep „Oskar”) oraz Państwu Agnieszce i Januszowi Buchowskim (sklep „Alex”). Jak to dobrze, że są ludzie, dla których uśmiech, a co za tym idzie wielkie szczęście dzieci jest bardzo ważne.

  Poprzedni artykułPierwszy sparing Polonii – Sparty na remis
  Następny artykułKtokolwiek widział, ktokolwiek wie?