Pierwszy trening Polonii – Sparty Świdnica

  0

  Zaledwie dwunastu zawodników pierwszej drużyny Polonii – Sparty Świdnica pojawiło się na dzisiejszym treningu. Trener Maciej Jaworski absencje pozostałych piłkarzy tłumaczył urlopami.

  Z piłkarzy, którzy występowali w ubiegłym sezonie, w barwach Biało – Zielonych zostało tylko trzech, są nimi Krzysztof Goździejewski, Marcin Hruszowiec i Bartosz Surnik. Polonia Sparta Świdnica szuka także wzmocnień. – W przyszłym tygodniu na testach w Świdnicy pojawi się Marcin Smoczyk. Marcin w ubiegłym sezonie grał w Górniku Wałbrzych na pozycji lewego obrońcy, ale klub nie przedłużył z nim umowy. – powiedział nam trener Maciej Jaworski.

  Również zbliżające się sparingi będą sprawdzianem dla podopiecznych Macieja Jaworskiego. Pierwszy sparing Biało – Zieloni rozegrają już w najbliższą niedzielę, 18 lipca z drużyną ze Szczawna Zdrój. Kolejny sparing Polonia – Sparta rozegra 21 lipca z zawodnikami Śląska Wrocław grającymi w młodej ekstraklasie, którzy w Świdnicy przebywają na zgrupowaniu. Natomiast 24 lipca spotkają się z Kuźnią Jawor, a 28 z Karkonoszami Jelenia Góra.

  Świdniczan czeka także mecz kontrolny z beniaminkiem II ligi, Górnikiem Wałbrzych. – Termin meczu nie jest jeszcze znany. Mecz na pewno odbędzie się pomiędzy spotkaniem z Kuźnią a Karkonoszami. – informuje Jaworski. Wszystkie sparingi Polonia – Sparta Świdnica rozegra na własnym boisku.

  Co czeka odmłodzoną z konieczności Polonię – Spartę Świdnica w III lidze, czy piłkarzom przyjdzie grać o utrzymanie, czy spokojnie  będą kontrolować przebieg rozgrywek, o tym wszystkim przekonamy się już niebawem. Trener Maciej Jaworski  podkreśla, że Biało – Zieloni walczyć będą o każdy punkt.

  Poprzedni artykułKolejna nowa droga
  Następny artykułSzukają najładniejszego okna, balkonu i posesji